Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Fuji-Finepix HS10...

Dharma9 kérdése:

Van egy Fuji-Finepix HS10 fényképezőgépem, amin videó készítésekor a blende mozgatása szakaszosan történik, közben jól hallható hangot ad ki (a felvételen). Hogy tudnám megszüntetni ezt a darabos (értékek között nem folyamatos) hangot?

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 06:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki az autofókuszt !
2016. aug. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lajos54 ***** válasza:
... de ha valóban a blende mozgásával van baj (és még hallható hangja is van), akkor valami mechanikai probléma lehet. Valami kis porszem méretű szennyeződés kerülhetett bele esetleg. Mennyi idős a gép?
2016. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy mozgatná a blendét videónál. Mert minek?

Valószínűleg a folyamatos AF hangja hallatszik.

2016. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lajos54 ***** válasza:

Ha változnak a fényviszonyok, kell, hogy mozgassa a blendét, a megfelelő megvilágítási érték beállítása miatt.

Márpedig, hacsak nem egy beállított, állandó világítású stúdió felvételről van szó, bizony változnak folyamatosan a fényviszonyok. Akár vándorló felhők miatt, de akár a téma változása miatt is (például bemegy a képbe egy fehér ruhás személy stb.).

2016. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!

A többiek véleményét - ugyan jóindulatból írták - hagyd figyelmen kívül (Lajos54-ét kivéve).

Fuji HS25-öt (a 10-es egy későbbi verziója) használok lassan két éve, nálam is megvan ugyan ez a hang. A nagyobb fénykülönbségeket a rekesz mozgatásával hidalja át a gép, nem a záridő változtatásával (azzal csak finoman világosít-sötétít).

Nincs se porszem, se mechanikai hiba, nem is az autofókusz, manuálfókusz módban is van egy kis zúgás.

S mivel videót full auto módban tudsz csak felvenni, a rekesz állítására sincs lehetőség. Szóval marad a kattogás. Kicsit hangos, ja, sajnos videózásnál nem a legelőnyösebb.

2016. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
:D
2016. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Van két kis mikrofonom, a beépített mikrofonjaira ráforrasztva egy 2.2mm-s jack-ot, külső mikrofonnal szerintem megoldódna a gond.

Mit szóltok hozzá?

2016. aug. 26. 09:24
 8/10 anonim válasza:
Ha nem félted a gépet és elég távolra tudod tartani, hogy ne vegye fel a zajt, akkor simán :P
2016. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Szét szedtem, a gépet.Csak egy mikrofon kábellel szeretnék kiállni(két meleg ér+az árnyékharisnya),a nyákról a bal oldali mikrofontól fekete(BK),világosszürke(GY);a jobb oldalitól sárga(YL),zöld(GN) színű vezetékekkel van a kiállás.Kérdés: ezekből szerintetek melyik kettő az árnyék, amit összeköthetek a harisnyával?CSAK OLYAN VÁLASZOLJON AKI TUDJA IS MIT ÍR!!!
2016. szept. 18. 12:21
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg csináltam! Egy-egy mikrofon kábellel kiálltam a gyári helyéről, és a gyári mikrofont tettem bele egy általam gyártott elipszis alakú házba. Ez a gép tetejére..igaz nem lett egy szépségkirálynő...de működik azóta is! :-)
2017. júl. 30. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!