Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » C rendszerpartíció formázása,...

C rendszerpartíció formázása, XP után Win7 hogyan?

Figyelt kérdés
Vázolom a kérdést: XP van egy gépen felrakva, amit le akarok törölni, majd Win7-tel kicserélni, azonban nem csak quickformat-olni akarom a C-t, hanem teljesen legyakni. Tudomásom szerint a Win7 install-ja csak gyorsformázást végez, ami ugyan megfelelő, de én mégis teljes törlést akarok. Ha beállítom, hogy CD-ről történjen a bootolás, akkor rá tudok nyomni kezelőben a C-re egy full format-ot? Vagy van más lehetőség, akár parancssorban, ami tehát egy meglévő oprendszert és minden C-s adatot töröl? Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 12. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van XP telepítőd tedd be és indítsd el,mintha telepíteni akarnád,kiválasztod a partíciót és felkínálja a formázást,ha megvan kilépsz a telepítőből.Aztán jöhet a W7.
2010. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Win 7 leformázza, csak a telepítés során válaszd a Custom lehetöséget [link] majd Format [link]


Lépésről lépésre: [link]

2010. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom a win7-es telepítőn elő lehet-e hozni konzolt, de a sima xp-s telepítőn igen.

Szóval beraksz egy sima xp telepítőt, bebootolsz róla, megvárod amíg bejön az, hogy telepítéshez nyomj entert, visszalépés esc és javítókonzolhoz J betűt. Ott lenyomod a J-t, mint javítókonzol, majd kiválasztod vindóz telepítésnek a C-t, megadod a Rendszergazda jelszót ami valószínűleg nincs, tehát csak simán enter és már kapsz is egy parancssort, ahova beírod, hogy format C: lefuttatod és kész.

Ezután újraindítod a gépet, be rakod a win7 telepítőt és mehet fel.

2010. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Gyorsformázás tulajdonképpen letöröl mindent...A GÉP SZERINT.Valójában rajtahagyja, csak azt a részt törli le, hogy "itt van valami".Teljes formázás mikor nem csak az "itt van valami" részt törli le, hanem minden bitet letöröl.

Nem tudom minek neked teljes, mikor !látszólag! a gyors is ugyan azt csinálja.Amúgy sehogy :D

2010. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én már XP-nél is jártam úgy (meg most 7-nél), hogy gyors formázás és ugyan úgy rossz a rendszer.... Még 1X telepítenem kellett az XP (7-et is kéne, de még nem csináltam meg)... Szóval elvileg ugyan az, de mégis van különbség!!!
2011. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!