Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri SLI/CFX-et építeni...

Scofield007 kérdése:

Megéri SLI/CFX-et építeni manapság? (2016)

Figyelt kérdés
Most hogy itt vannak a csoda API-k meg a DX12, megéri több GPU-s rendszert építeni?

2016. jún. 3. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Leszögezem, ez csak a saját véleményem. Soha nem érte meg, kivéve ha 2 csúcskategóriás kártyát kötöttünk össze (mert azok teljesítmény másként nem fokozható), csúcskategóriás alaplapban, ahol nem csak több PCI-E sín van, de azok CFX/SLI-ben mind hozzák is a 16x szintet, és nem összesen (2x8), hanem egyenként. Ja, és ha volt hozzá egy megfelelő (lásd kiváló) tápegységünk és ki ne felejtsük a tökéletesen szellőző házat, mert gondolom nem cél az eszközök felforralása. Mindez hatalmas mennyiségű pénzt emészt fel, ráadásul nem is hozza az ideális 200% teljesítmény, illetve ez játékfüggő, mert előfordul, hogy egy játék megfelelően van CF/SLI-re optimalizálva.


Úgyhogy, ha a pénz nem számít, hát rajta!


Megj.: Sosem felejtem el a híres Youtuber nagy blamázsát, mikor SLI rendszert épített - nem kevés pénzből - ahol a két kártya közvetlen egymás mellett kellett volna, hogy működjön, de ugyebár at egyik kitakarta a másik ventilátorait. Az eredmény: túlmelegedés. A híres Youtuber meg ott szentségelt a videóban, mert nem értette miért van ez...

2016. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak nem renderelésre használnád, akkor nem éri meg, mert a konzolos átiratok, illetve az Unreal Engine alatt készített játékok képtelen kihasználni a két VGA-t(támogatja, de teljesen életképtelen a dolog). A játékok nagy része pedig bele esik a két kategória valamelyikébe.
2016. jún. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bencecej válasza:
Azert azt nem mondanam hogy nem eri meg... ha jatekrol beszelunk pl metro last light ott nagyon durva. De ha SLI-t szeretnel a DX-12 felejtsd el ugyan is most meg nem mukodik alatta dx-11 ben viszont igen nekem 2db 1080 van az Nvidia HB hidjaval BF-1 ben pl halott ugy dx-12 vel. Szerintem lassan jonnek majd a javitasok stb. Mar csak azert is mert a dx 12 devlop editionben benne van a tamogatas es ott elvileg mukodik is. Illetve NV ispector segitsegevel talan tudsz valamit javitani... PL Deus ex ujreszeben szagat a jatek de ha at irod a inspectorban a tamogatast akkor mar ott is mukodik. Remelem segitettem.
2016. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!