Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az AT2020 stúdiómikrofonhoz...

Az AT2020 stúdiómikrofonhoz kell külső hangkártya? (Vagy kik használják és miért? )

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Soha nem vennék külső hangkártyát, ha igazán jó minőségű hangot akarok felvenni.


Ha studiómunkát akarsz végezni, vegyél egy jó PCIe belső hangkártyát, aminek aranyozottak a bemenetei, és lehetőleg ilyen a mikrofoné is.


Alapból persze tűrhető hangot tudsz felvenni az alaplapra integrált hangkártyákkal is, de ha nem jó minőségű az alaplap, akkor ezek általában "zajosak"...

2016. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igazán hálás vagyok.

Alább belinkeltem, hogy milyen laptopom van, és, hogy annak milyen alaplapja van. Megkérlek nézz rá, hogy érdemes-e ilyen laptoppal befektessek ilyen árkategóriájú mikrofonra. Amúgy youtubeozáshoz meg videótréningekhez van szükségem a mikrofonra.


Nekem HP Probook 4520s laptopom van. ( [link]



Ebben ilyen alaplap van: [link]

2016. jún. 2. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

YouTube-ozáshoz , Viccelsz?

Amikor olvastam a kérdést gondoltam megemlítem hogy ez a mikrofon afféle YT. státuszszimbólum, és arra való, hogy a kép negyedét kitakarjuk vele, ezzel is demonstrálva, hogy mien trendiek, és menők vagyunk.

Jómagan közek 400 videót készítettem már a Youtubere, egy 3000 Ft os Speedlink fülessel. Tökéletes, és kifogásolhatatlan hangminőségben, és eddig még senki sem hiányolta hogy nincs a képbe belógó popfilteres karos izé.

2016. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így van. Én is azt látom mindenhol, hogy ez a mikrofon van reklámozva minden oldalon. És szeretnék nagyon minőségi hanggal felvenni videókat és ezért járok utána a témának. Tehát nem arcoskodásból kell, mivel az én videóimban nem látszik sem az arcom, sem a szobám.


Miért kerül akkor tízszer annyiba, mint a te mikrofonod?


Gondolkodtam még egy auna 900 B -n is, ami ár szempontjából pont a kettő közt van. Komolyan nehéz kérdés :)

2016. jún. 2. 14:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem most egy Canyon fülesem van, de katasztrófa a mikrofonja még zajszűréssel is
2016. jún. 2. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert ez studió mikrofon, ami stúdió célra való.

A Youtube nem az a hely ahol lenne létjogosultsága egy több 10 ezres mikrofonnak. Hangstúdiók, kisebb rádiókban, zenei stúdiókban tudok ilyet elképzelni.

Mivel a Youtubra feltöltött anyagok nem csak képileg, de hangilag is meg vannak gyilkolva, feleslegesnek érzem az ilyen komoly technikát.

Szerintem ez bőven elég, és vállalható hang. : https://www.youtube.com/watch?v=iDNjM0t0Lrg

2016. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, ez amúgy egész jó, teljesen vállalható.

Annyi, hogy nekem majd kelleni fog online tréningekhez egy picit jobb minőségű.

2016. jún. 2. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!