Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell újratelepíteni a...

Hogyan kell újratelepíteni a gépet?

Figyelt kérdés
Tudom, millió és egy ilyen kérdés van, meg videó is, de még sosem raktam újra gépet, ezért szeretnék biztosra menni. Érdemes a windows 10-et felrakni? most 7 van rajta. Utoljára kb 1 éve volt újratelepítve, akkor nem én csináltam, de az illető már elköltözött, és nincs több ismerősöm aki tudna segíteni benne. Jó lenne ha valaki el tudná mondani szájbarágósan, lépésről lépésre, lehetőleg úgy, hogy azt is elmondja, hogy tudom a már feltett játékokat elmenteni valahová valahogyan, hogy azokat majd később ne kelljen újra telepítgetni. Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!
2016. ápr. 30. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerencsére ma már nem túl nagy feladat.


[link]


Microsoft hivatalos oldaláról letöltöd a "mediacreationtool.exe" fájlt. Futtatod és kiválaszthatod, hogy frissíted-e windows 10-re (így kikerülheted a programok és az operációs rendszer újratelepítését), vagy egy pendriveot elkészítesz telepítési adathordozónak, így annak segítségével tudsz windows10-et telepíteni (magyarul későbbiekben nem lesz másra szükséged az újratelepítéséhez vagy telepítéséhez, csak arra a pendrivera).


Mivel egy rendszer újratelepítés eléggé felforgat mindent, ezért előfordulhat, hogy bizonyos játékokat újra kell telepíteni akkor is, ha a fájlokat nem töröltük.

2016. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Így igaz, de az utolsó bekezdést annyiban módosítanám, hogy azokat a játékokat, amelyek telepítve vannak (tehát nem elég csak "odatenni" őket) sajnos újra kell telepíteni!

A telepítéskor a program bizonyos dolgai, amik a működéshez kellenek, bekerülnek az operációs rendszer lelkébe, a Regiszry-be (regisztrációs adatbázis), enélkül nem tudnak helyesen működni.

Tehát egy új oprendszer esetében ezeket bizony újra kell telepíteni, méghozzá egyenként.

És még annyit, hogy ne legyen meglepetés: ami működött a Windows 7-en, nem biztos, hogy 10-en is működni fog. Sőt, esetleg telepíteni sem engedi.

2016. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
És természetesen az előző hozzászólásom a tisztán újratelepített rendszerre vonatkozik. Mivel ugyan van lehetőség a csak frissítésre, de egyre többen tapasztalják, hogy az nem ad igazán jó végeredményt, ezért meggondolandó az alkalmazása.
2016. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Inkább megvárom amíg valaki hozzáértő elérhető lesz, a problémát ami miatt szerettem volna újratelepíteni sikerült megoldanom. Köszönöm a segítségét mindenkinek :)
2016. máj. 5. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!