Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez valóban winchester rombolás?

Ez valóban winchester rombolás?

Figyelt kérdés
Segitsetek kérlek! Egyik cimborámmal fogadtunk két sörben,ő azt állitja,hogy minden egyes winyó formázás,partició létrehozásakor károsodik a winyó,tehát azt mondja nem érdemes sűrűn telepiteni a win7-et,én erre azt mondom,hogy ez badarság,ettől nem károsodik a winyó. Vélemény? Ki isza meg ma a két sört?
2016. ápr. 21. 11:23
 1/10 axonbite ***** válasza:
szerintem te iszod. semmilyen fizikális ráhatása nincs a HDD-re patrició létrehozás vagy formázás inkább külső behatások válthatnak ki pl. hibás szektorokat.
2016. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel már régóta nincs felhasználói szintű "hard" merevlemez formázás, egyszerűen csak az elérési útvonalakat nem listázza tovább a rendszer, amíg felül nem írod, minden ott van. Viszont nyilván ez használja a merevlemezt így többet "károsodik" (ha úgy tetszik), mintha egy dobozban a polcon lenne helyette, de egyébként nem egy lényegesen megterhelő folyamat, pláne, ha HDD-ről beszélünk. SSD nyilván más téma. Winchestereket meg már nem használnak, csak a magyar nyelvben rögzült a szóhasználat a merevlemezre.
2016. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Butaság tényleg. Formázás, partícionálás stb. ezek mind adatműveletek, nem használják jobban a vinyót, mint bármilyen írási művelet. Nekem van egy 7 éves vinyóm, 5 éven át azon volt a rendszer, 24/7-ben ment, évente legalább 2x újratelepítéssel. Aztán vettem SSD-t, de az a vinyó azóta is hibátlanul működik adattárolóként, SMART szerint teljesen rendben van.
2016. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igyatok mindketten egy sört. Ha gyorsformázásról beszélünk akkor nem árt, viszont ha normál formázás akkor mivel minden szektor újraíródik ezért fárad. Nem jelentős mértékben, de fárad.
2016. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A normál formázás sem írja újra a szektorokat, csak az megkeresi a szektorhibákat és kijavítja őket. Az alap felhasználói gyors és normál formázás sem csinál zero-writing-et! Mindkettő után visszanyerhetőek az adatok! (nyilván nem egy ctrl-z-vel, hanem el kell vinni a kürthöz, de nincsenek felülírva az adatok)
2016. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen egy újratelepítés is egyszerűen adatforgalom. A HDD-nek teljesen mindegy, hogy éppen 1000 darab fotót írok fel rá (vagy éppen törlök róla), vagy egyéb adatokat írok újra (azaz újratelepítem a rendszert) nem feltétlenül jár több művelettel ez utóbbi. Vagy ha mégis, akkor sem jelentős a terhelés növekedés, mivel egy újratelepített (és előtte nyilván formázott) HDD-n kevésbé töredezetten helyezkednek el az adatok, ennélfogva kevesebbet kell dolgoznia a mechanikus részeknek a normál használat közben, mint egy (megkímélés miatt) ezer éves rendszeren.

Ha esetleg mégis van némi kis különbség, az annyira elenyésző, hogy gyakorlatilag nincs jelentősége.

Ha jól megfigyeljük, egy éppen nem használt, de bekapcsolt gépen is folyamatosan lehet írás-olvasás, mert mindenféle folyamatok zajlanak a háttérben.

Egy HDD erre van kitalálva, nem véletlenül pörög szinte állandóan.

2016. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hominida ***** válasza:

A cimbora hülyeséget beszél. A formázás, illetve utána a partíció létrehozása ugyanolyan adatírás a lemezre, mint bármi más. A mai winchestereken a szektorok és sávok fix helyen vannak, a formázás nem változtatja meg a helyüket, csak a tartalmukat. Ha ezeknek a felírása károsító lenne, akkor vajon mi lesz a lapozófájl lemezterületével, amit a Windows szinte állandóan ír-olvas?


A winchester szóval nekem nincs semmi bajom, de a vinyó, pláne winyó már nekem is karcos kicsit, bár sokan használják. Én egyszerűen lemeznek mondom. A DVD-t is, de ha félreértést okozhat, akkor azt DVD-nek, a winchestert pedig merevlemeznek.

2016. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hominida ***** válasza:
#5: A nem gyors formázás felülírja az összes byte-ot, abból helyreállítás már nem nagyon lesz. Ha mégis, az arra alapulhat, hogy a biteket hordozó mikroméretű lemezfelület mágnesezettsége a felülírás után igen halványan eltérhet attól függően, hogy korábban 0 vagy 1 volt a tartalma. De ez már olyan "helyszínelős" mutatvány.
2016. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Elképzelhető, hogy igaz bizonyos körülmények között, amit írsz, de ha a windows alatt elérhető gyors és normál formázásról beszélünk, akkor egyik sem írja felül a meglévő adatokat, és a normál annyival csinál többet, hogy kijavítjaa szektorhibákat.
2016. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hominida ***** válasza:
#9: Hát az szar ügy, erről én még nem hallottam, de kipróbálom. Én lemezt formázni a format paranccsal szoktam, arról legalább pontosan tudni lehet, hogy mit is csinál.
2016. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!