Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen ingyenes programmal...

Azistenit kérdése:

Milyen ingyenes programmal lehet rajzfilmeket készíteni?

Figyelt kérdés
Persze ilyen amatőr filmekre gondoltam.
2016. febr. 12. 19:38
 1/3 tabaki ***** válasza:

Synfig Studio, Blender, és ha még a nyomára bukkansz, CreaToon.

Pálcika-animációra: Stykz és Pivot Stickfigure Animator. Az utóbbinak az oldalát a Google nemkívánatos programok terjesztőjeként tartja nyilván. Ezt a fejlesztők azzal magyarázzák, hogy a program adware-t tartalmaz, tehát a szponzorok hirdetéséit telepítHETi, ha nem figyelsz oda, hogy mit engedélyezel felrakáskor. Azt állítják, hogy a telepítőben minden ilyesmit kikapcsolhatsz. Ha úgy döntesz, hogy telepíted, a magam részéről ajánlom, mert az egyébként szintén kiváló Stykztől eltérően kivágott bitkép-részleteket is bele tudsz tenni.Ez nem azt jelenti, hogy a Stykzben szigorúan meg kell maradnod a pálcikafiguráknál, csak azt, hogy minden mozgatni kívánt részletet neked kell megrajzolnod, vektorgrafikaként.

Létezik továbbá egy Pencil nevű program, amely a hagyományos Cell-lapos rajzfilmet utánozza, de az Vistánál modernebb rendszeren nem használható.

2016. febr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
Még annyit: A Blender elsősorban 3D-modellező és -animáló szoftver, annak nem is akármilyen. Hagyományos rajzfilmet kétféleképpen készíthetsz vele: Vagy sík lapokat (például egyéb programokban átlátszó háttérrel megrajzolt képrészleteket vagy megfelelő formájú, görbékkel határolt formákat) mozgatsz benne, vagy ténylegesen 3D-ben építed fel az animációt, de a bele épített FreeStyle renderelővel rajzfilmszerű, tehát körvonallal határolt, és leegyszerűsített árnyékolású videót vehetsz fel. Nem könnyű megtanulni a használatát, viszont nagyon kifinomult animációs rendszere van, amellyel sokkal rafináltabb dolgokat valósíthatsz meg, mint más szoftverekkel. Mindezeken felül egy kiváló videószerkesztőt is tartalmaz, amelynek a használata alapszinten nagyon kényelmes, később pedig a program egyéb funkcióival kombinálva egészen fifikás trükkök megvalósítását is lehetővé teszi.
2016. febr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Synfig studiot meg a blendert letöltöttem de ezek nehezebbek mint gondoltam :D A blenderben semmit nem értek a synfigben meg eljutottam odáig h vonalakat rajzoltam.Nem gondoltam h ezek ilyen bonyolultak.
2016. febr. 22. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!