Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyiben, miben, milyen...

Mennyiben, miben, milyen feltűnő különbségek - előnyök vannak az x265 kódolású filmek az x264 között?

Figyelt kérdés
2016. febr. 1. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon leegyszerűsítve kb fele akkora méretben ugyanazt a minőséget hozza mint a h.264.
2016. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik. Akkor miért nem használják már ezt a kódolást?
2016. febr. 1. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Gondolum ennek is mint minden új dolognak idő kell az elterjedéséhez. Rengeteg eszköz nem is támogatja még.
2016. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
PC-vel gondolom gond nélkül le lehetne játszani, nem?
2016. febr. 1. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon cpu igényes művelet. Már az x264 is az, de már évek óta minden iphone-ba, android-ba, videokártyába raknak x264 decoder chipet, ami a cpu terhelése nélkül kiköpi magából a filmeket.

Ha most x265-ön 4k videokat pakolgatnának, vért izzadna minden hw. Egy csúcs gamerpc vinné a filmeket, de telón

a) meg se mozdulna

b) 5 fps-sel leszívná az akksit 10 perc alatt

2016. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
PC-n le lehet játszani, persze a megfelelő lejátszóval ami kezeli a h.265-ös kodeket. Anno kíváncsiságból letöltöttem egy sorozat egyik epizódját, 120 MiB volt az egész.
2016. febr. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Ment a zöld. Ennek örömére lekapok én is egy x265-ös filmet kíváncsiságból.
2016. febr. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!