Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokszor nem látom a procik...

Sokszor nem látom a procik között az eltérést. Miben rejlenek a valós különbségek a processzorok között?

Figyelt kérdés

Nem akarok youtube videókat linkelni, mert mindenki meg tudja nézni.


Két közkedvelt procit néztem meg i3 4170, i5 4440


Gtx 960-as videókártyás teszteket néztem:

assassin's creed syndicate: i3 4170: 30-40fps, i5 4440: 40-50fps

Witchers 3: i3 4170: 40fps, i5 4440: 45fps

Black ops 3: i3 4170: 60-80fps, i5 4440: 60-80fps


A két proci között 20 ezer forint van, ráadásul az i5 4 magos. A valóságban mégse látok akkora különbséget, hogy azt mondjam, tényleg megéri beruházni az i5-re.

Biztos vagyok benne, hogy az i5 erősebb, de akkor miben nyilvánul meg?


Bár az is lehet, hogy szép meg jó az i3 de 2016-ban már kevés lesz.


Kinek mi a véleménye?


2016. jan. 27. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ez komplex, az a helyzet nagyon sok minden múlik hogyan van optimalizálva egy program. Egyébként ne játékoknál nézd, ott a VGA a mérvadó. Sajnos nem minden program képes kihasználni a több magos procikat. Alap esetben elmondható a nagyobb órajel kevesebb magon jobb teljesítményt biztosíthat - de csak ha nincs nagyon jól megírva a program. Mert ha valami jól használja a magokat természetesen az jobb lesz.
2016. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez a kulonbseg kozted es koztem kerdezo:


en latok kulonbseget (erdemit) te nem


de ettol fuggetlen i3 is megeri nagyon az arat es i5 szinten nagyon megeri arat


ha nem mastol veszed el a penzt i5 megeri rovidtavon is


mellesleg sokkal tobb jatek van mint amit te irsz


ess persze valahol nem szukseges a 4szal sem, olyan jatek is van ami pentium g n is ugyannugy megy (azonos orajelek melet persze)

akkor vegyunk matol pentium g t? mert valahol i5/7 el azonos szintet ad?... (ez a szoftvertol fugg legnagyobbreszt)

2016. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hiába kétmagos az i3 de négy szálon teljesít, a játékok pedig a szálteljesítményt használják ki. A videóban azt lehet, hogy nem nézted, hogy pl ahol az i5 65-70 százalékon megy ott az i3 már 100 százalék környékén jár. Egy i5 mellé erősebb vga-t tehetsz, mivel az i3-al ott már cpu limited lenne. És erősebb az i5-ön az igpu. Meghát biztos lehetne sokat mesélni, Én laikus fejjel ennyit tudok.
2016. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A százalékok (processzor magok teljesítménye) is nagyjából egyforma volt


Igaz nem írtam, hogy én most csak a játékok terén néztem.


Processzort vásárolnék, és megoszlanak a vélemények. Van aki szerint nem képes meghajtani az i3 a gtx 960 kártyát csak az i5 képes rá. Ez vajon igaz lehet? Ha a 100 ft alatt kapható kártyákat nézzük, akkor azzal megbirkózik az i3? Mert ha igen, akkor egy középkategóriás kártya mellé nem felesleges az i5, ha játékra használjuk a gépet?

2016. jan. 27. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Butaság a GTX960-hoz nem kell i5, még egy fx-6300 is simán meghajtja.
2016. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!