Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az AMD és az...

Mi a különbség az AMD és az Intel processzorok közt?

Figyelt kérdés

Melyik az erősebb ugyanabban az árkategóriában? Melyik a "jobb" játékra? Mi a különbség a technológiájuk között? Mi a különbség a processzormagokközt?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 21. 00:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az amd olcsóbb processzorokat gyárt,de többet fogyasztanak!

Az intel jobb minőségben gyártja ezeket kis fogyasztás mellett de, drágábbak ezek!

Játékra szerintem egy i5 lenne jó választás!Fx-eket nem ajánlom az amd-től,mert egyszerűen annyit esznek mint a szemét és még melegednek is!Nekem egy fx 8350m volt és kb játékok közben tudtam vele fűteni a szobát!

2015. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az Intel CPU-k magonként erősebbek,így ahol a kevesebb mag kerül kihasználásra ott az Intel jobb.AMD magonként gyengébb de több magból áll,ahol kihasználásra kerül a 4-nél több mag ott az AMD jobb,Intel vonalról itt az I7 van ami jóval drágább mint az FX-ek.

Játékra 4 magnál többet nem használnak ki így inkább az Intel a jobb,ha meg olcsón kell 6-8 magos CPU és ki tudod használni ott meg az AMD a jobb.Ahogy előttem is írták az Intel CPU-k a drágábbak de olcsóbb lappal és gyári hűtéssel is megelégszenek.Az AMD CPU-k olcsóbbak de kell egy jó lap és egy hűtő is ami nem pár ezer FT,meg persze többet is fogyaszt.Én pártatlan vagyok.(nekem mind1 hogy milyen csak tegye a dolgát)

2015. dec. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Az intel jobb minőségben gyártja ezeket"


Minőséget pont ne keverjük ide,mert akkor csúnyán elbukik az Intel.

Minőségben leginkább a béka segge alatt vannak.


Ivy Bridge óta vacak pasztát használnak a kupak alatt,ezért mind melegszik,és jó ha a gyári hűtő elég nyáron a 35 fokban.

A 150-200 ezres HEDT processzorokból simán kifogsz olyat,aminek annyira domború a kupakja,hogy emiatt hűthetetlen,és gyakorlatilag használhatatlan.

A gyári hűtő felfogatást inkább meg se említem.

2015. dec. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Ha AMD processzorral fejbe dobnak,sírva fakadsz a fájdalomtól.

Ha Intellel dobnak fejbe,észre se veszed.

2015. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kérdésre pontos választ írni elég hosszú is lenne és kb a negyedét sem értené egy átlag felhasználó (különbség a magok és technológiák között fejezet). A jelenlegi terméknél elmondhatjuk, hogy az Intel processzormagok belső felépítése hatékonyabb vagyis jóval erősebb azonos órajelen, mint egy AMD FX modulja egy szálon. A jóval fejlettebb gyártástechnológia miatt is kevesebbet fogyasztanak vagyis minden paraméterükben jobbak. Jövőre közelebb kerülhet ismét a két gyártó egymáshoz, ha az AMD valóban meg tudja lépni a 14nm gyártástechnológiára váltást és a vadiúj Zen architektúra kézzelfogható előrelépést tud felmutatni.

Ettől függetlenül egy 3 vagy 4 modulos (6 vagy 8 "magos") FX processzor nem használhatatlan teljesítményű és bizonyos esetekben, ahol jól ki lehet használni ennyi szálat, még viszonylag gyorsak is tudnak lenni. A fogyasztás is jogos, bár egy picit túl van reagálva, legalábbis egy FX-6300 simán vállalható ilyen szempontból is és egy picit jobb hűtővel hatékonyan és csendesen is lehűthető még egy kis tuning mellett is. Megbízhatóság vagy tartóssági szempontból mindkét gyártó chipjei jók. Igaz az FX procik felett már régen eljárt az idő és az APU-k is csak alsó-középkategóriáig kínálnak alternatívát. Ha van rá keret, akkor manapság egy i5 processzorral jár jobban az ember, hiszen kellemes fogyasztás mellett erős magonkénti teljesítményt kapunk (ami manapság is sokat számít), egészen 4 magig skálázódva (ami meg átlagos felhasználásra elég). Játékra is jobb az Intel megoldása, de természetesen kell hozzá arányosan valami jobb videokártya is, hiszen játékoknál ez a legfontosabb hardver. Mondjuk úgy, hogy jobb egy FX-6300 proci egy GTX960 kártyával, mint egy i5 4590 egy GT740-vel párosítva (persze az i5-höz erősebb videokártya is berakható mint az FX mellé és ahogy fentebb írták olcsóbb alaplappal is megelégszik és a gyári hűtője is jobban helytáll nyári kánikulában).

2015. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Értem

Játékra melyik lenne jobb?

2015. dec. 21. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:

Hogy melyik jobb játékra?

Teljesen mindegy.

A lényeg,hogy tudd mekkora összeget tudsz rászánni,és épp melyik gyártó processzoraiból tudsz olcsóbban kihozni egy konfigot kimondottan játékra.

100k alatt az AMD apukból érdemes,míg 100k felett jelenleg az intel áll jobban.

2015. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez a kerettől is függ.Mert lehet mind2 jó játékra,de szerintem inkább Intel.Abból van többféle kerettől függően:Pentium G3240,I3-4360,I5-4460,I5-4690,I5-4690K(ennél erősebbet felesleges venni játékra).

AMD-ből is van:

A8 7600,A10 7800,FX-4300,FX-6300,FX-8300.

2015. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát én AMD-t akartam, de aztán mindenki azt mondta, hogy intel, holnap meg is jön az ASUS Z97 PLUS alaplap, és emellé rlegy i5 4460k-t szeretnék, amit felhúzok ~4Ghz-re, mert eredetileg FX6350 3.9Ghz lett volna, és akkor már nem mondok le az órajelről.

Legalábbis ez az ez elképzelés most.

Kibírja a 4Ghz-t? Ha igen, akkor milyen processzor hűtőt vennétek hozzá?

2015. dec. 22. 13:14
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem 4460K nem létezik. A legkisebb nyílt szorzós Haswell (a Pentium 3258-on kívül) a 4670K, ha minden igaz. Az órajel meg önmagában semmit nem jelet azaz a 4GHz-es FX modullal szemben nem számít "lemondásnak" mondjuk egy 3GHz-es Haswell magpár...
2015. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!