Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2 winchester,2 operációs...

2 winchester,2 operációs rendszer, de miért csak az egyik indul?

Figyelt kérdés
Van 2 winchesterem. Mind a kettőn egy windows 7 van. Azonban csak az egyik indul. Hogy lehetne megoldani, hogy mind a kettő induljun? Az msconfigban csak az egyik látható.
2016. jan. 14. 16:04
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez nem "szoftweres" gond, tehát az Msconfiggal nagy valószinűség szerint nem tudod megoldani.


Ez "hardweres" gond.


Tehát ha van rá lehetőség akkor a BIOS-ban tudod meghatározni azt hogy melyik rendszer induljon el, mégpedig úgy hogy beállitod a bios-ban hogy melyik merevlemezről bootoljon a rendszer (melyik merevlemez legyen az elsődleges merevlemez - amelyikről megpróbál bootolni a gép) és igy melyik rendszer induljon el.


Sok sikert.

üdv.

2016. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi azt már megpróbáltam de valami rendszerfájlal akadt gondja. Valamit nem talál amit kellene, hisz ott van...
2016. jan. 14. 21:05
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Amim még gond szokott lenni ilyenkor, az hogy a merevlemez amiről bootol a rendszer nem az elsődleges merevlemez (Vannak BIOS-ok ahol ezt be lehet állitani, de vanak BIOS-ok ahol nem, ilyenkor csak a fizikai merevlemez csere a megoldás - a kábelek végén megcserélni a HDD-ket )


Az összes windows szeret az elsődleges merevlemez elsődleges particióján tartózkodni (legalábbis az aktiválási indformációkat biztosan ott keresik), valószinűleg az a gond, hogy nem elsődleges merevlemez elsődleges particiója bootoláskor a lemez és ilyenkor adja a nem talált megfelelő DLL, stb, file hibát.


Sok sikert.

üdv.

2016. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! SIkerült megoldanom, mert közben a windows ami működött elromlott így újra akartam tenni, majd megláttam a windows javítását és nem azt a windowst javította meg ami nekem kell, hanem a másikat :DDD Utána újraraktam azt is amit elrontottam és mostmár valasztható bootoláskor, hogy melyiket akarom használni.
2016. jan. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!