Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 telepítő probléma?

Windows 7 telepítő probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Adott egy Acer Aspire ES1-512-es laptop, amire egyszerűen nem tudok felkönyörögni egy windowst se.


Eredetileg Windows 8.1-el vásároltam, aztán frissítve lett 10-re. Egyik operációs rendszert se szeretem, folyton gondok voltak velük, lassúak, 10 kompatibilitását pedig meg sem említeném.


Windows 7-el sosem volt gondom, úgyhogy elhatároztam, hogy felteszem azt, mert hát miért ne... leformáztam szépen mindent, majd elindította a telepítőt, de újraindult. Most ott vagyok, op rendszer nélkül nem ismer fel semmilyen telepítő pendrive-ot. Xp, 7 és 10 telepítőm van, egyiket se akarja.


A biosban az usb HDD az első boot

A pendriveok és a telepítők 100%-osan működőképesek. (Amelyik gépről írok 10 perce telepítettem rá win7-et ugyanarról a pendriveról).

A Win 10 usb pendriveot néha ismeri, néha nem (de a telepítésig ezzel sem indul el)

Biosban LEGACY boottal a win7 telepítője addig elindul, hogy "Starting Windows" utána fekete képernyő, UEFI-ben egyáltalán nem...


Ötletek? Jelzem a laptopban nincs CD meghajtó, így azzal sajnos nem tudok próbálkozni.


Egyébként az usb-ket YUMI, Windows 7 usb/dvd tool-al és a diskpartos megoldással csináltam mindegyiknél elvérzett....


Segítségeteket előre is köszönöm.



2015. dec. 20. 12:50
 1/8 Gábor_79 ***** válasza:
Van a BIOS beállításokban Secure Boot opció? Azt ki kell lőni disabledre. Talán
2015. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod. Igen, van. Security menüben van olyan, hogy "Secure Boot Mode" ez "Standard", de feketén van - nem tudom módosítani.

Alatta van még olyan, hogy Erase all Secure Boot Setting, Select an UEFI file as trusted for executing vagy Restore Secure Boot to Factory default.


a boot módnál a Standardot nem engedi módosítani..

2015. dec. 20. 13:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Ah, közben sikerült megtalálnom, és kikapcsoltam, de sajnos így sem indul el...
2015. dec. 20. 14:03
 4/8 Gábor_79 ***** válasza:
Találtam egy oldalt ami ezzel foglalkozik: [link]
2015. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a linket. :) A biosban megcsináltam ugyanezt, windowsból nem tudom elindítani (mivel nincs windows rajta jelenleg - ez a bajom).


Biosból megcsináltam, de nem indul el így sem... se xp, se 7...

2015. dec. 20. 14:26
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
Igen, láttam, hogy abból probléma lesz rendszer híján. De ugyanazt a felületet kapod, mint rendszer nélkül? Vagy nincs helyreállító partíció az eredeti lemezeden? 8.1-et sem tudsz akkor telepíteni? Még az is probléma lehet, hogy az UEFI feltétle a GPT partíciótábla (ami most van a lemezen), de a Legacy módhoz nem jó, MBR kell. Viszont ezt a telepítő konkrétan ki is írja, szóval valószínű, ott még nem tartunk.
2015. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lali51 ***** válasza:
Rufussal csinálj telepítő pedriwet.
2015. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lali51 ***** válasza:
A merevlemez milyenre mbr vagy gpt .re van formát a?
2015. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!