Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezek közül a laptopok közül...

Ezek közül a laptopok közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Laptopot szeretnénk venni karácsonyra, elsősorban otthoni használatra: film, internet, facebook, tanulás stb, de nem bánnám, ha egy pár normálisabb játék is elmenne rajta. Gondolok a FIFA-ra vagy ilyenek (persze nem a 15 vagy 16-os)

Maximum 120 ezer forintot szánnánk rá. Ezen a hárman vacillálunk. Szerintetek melyik lenne érdemesebb választás?


[link]


[link]


[link]


A két ASUS nagyjából egyforma, szerintem viszont a Lenovo gyengébb. A teljesítményt is gyengébbre adja. Bár a Lenovoban dedikált videokártya van.

Szerintetek a három közül melyiket érdemes, melyik felelne meg ezeknek a céloknak. Esetleg ajánlhatnátok is egy párat nagyjából ilyen ár körül.



2015. dec. 12. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen célokra nagyjából bármelyik laptop megfelel a piacon. Ott kezd kalandos lenni a kérdés, amikor bejön a játék, mint igény. A 3 laptop közül talán a Lenovo erősebb játékok terén, de az sem egy égi meszelő, inkább a régebbi játékokkal fogsz tudni játszani.


De igen, az Asus laptopoknál a proci viszi a prímet, a Lenovonál meg a VGA. Én lehet valamelyik Asusra mennék rá, mert hiába a dedikált VGA, gyengébb proci mellett nem sokra mész vele. Sajnos 120-ból nem fogsz erős laptopot találni, amivel játszani is tudsz, max tényleg régebbiekkel.


Azt vedd, ami szimpi. Bár mondom, ha kevés a játék, és sok az egyéb, amit felsoroltál, akkor inkább az Asust a proci miatt. Facebookhoz, internethez nem kell dedikált VGA.

2015. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Számomra mindenképpen az ASUS-ok a szimpatikusak. A játék csak másodlagos cél, elsôsorban otthoni célokra kell. Viszont az ASUS-nál a videokártya miatt nem lesz probléma a sebességgel. Mondjuk filmnézés vagy hasonlók?


És érdemes +4GB rammal venni?

2015. dec. 12. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:

4GB RAM is elég, párom gépében is annyi van, és Intel HD Graphics, teljesen jól használja azokra a dolgokra, amik a te igényeid. Az övé prociban egy picit erősebb, de tényleg csak picit.


De ha nagyon szeretnéd, akkor +8.000 Ft-ért rakathatsz bele még 4GB RAM-ot a laptopszalonnál, és akkor lesz 8GB.

2015. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél. Végre negszûntek a kételyeim. Szerintem az egyik ASUS lesz, valószínûleg a fekete :)
2015. dec. 12. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :) Annyival tud többet a drágább Asus, hogy 2× nagyobb a vincseszter, illetve van VGA kimenet, ami jól jön pl. akkor, ha ráakarod kötni a laptopot TV-re, a jobb moziélmény érdekében. :) Bár HDMI kimenet is van, ami manapság jobb, mint a VGA, mert azzal a hang is átmegy a TV-re, de a VGA esetében csak a kép.


Amúgy nekem is Asus laptopom van, és semmi bajom vele. Sokan brekegnek, hogy így béna az Asus meg úgy sz×r, de szerintem teljesen jó termékeket gyártanak.

2015. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezek is hasznos dolgok...


Nekem is van egy pár ismerôsöm, akik ASUS-t használnak, és meg vannak vele elégedve. Én személyesen jó márkának tartom.

2015. dec. 12. 23:50
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


És mit gondoltok erről? A processzor ugyanaz, ebben viszont már dedikált a videokártya.

2015. dec. 13. 13:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz, esetleg ha még bevállaltok +8.000 Ftot (+4GB RAM), akkor már egy egész használható gép lenne belőle. Játékokhoz jól jön azért a 8GB RAM, bár a régebbieknek a 4 is elég. Én biztos ezt venném, Lenovoban ugye gyengébb a proci, a többi Asusban erősebb a proci, de nincs VGA. Ebben viszont van. Ha ebben az árfekvésben keresel gépet, jobbat szerintem nem nagyon találsz. Más márkát biztos, de az meg már csak kukacoskodás. Volkswagen Golf és Opel Astra, kb. ezen vitatkoznánk.
2015. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen, szerintem is ez a legjobb a négy közül.

+RAM-ot utólag is lehet bele rakatni, igaz?

2015. dec. 13. 13:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet igen, azt bármikor. Mindenképp nézzétek meg azért a gépet, hogy szimpatikus-e, mert 14 napon belül indoklás nélkül visszafizeti az árát a laptopszalon, természetesen ha sértetlen állapotban van. Tehát fóliákat még ne vegyétek le, semmit ne dobjatok ki. :)


Annyi anyagi vonzata van, hogy DOS van rajta, tehát ha ráraktok egy Windowst, akkor nekik vissza kell állítani a DOS-t, ha ti nem tudjátok, ami valami 5000 Ft körül mozog a laptopszalonnál.


Illetve, mivel a gép részese az ASUS bizalom programnak, ezt is 15 napon belül vegyétek igénybe, mert...A többi az oldalon :)

[link]


Mondjuk ezt a memóriabővítés dolgot mindenképp kérdezzétek meg az Asus bizalom, meg garancia szempontjából, hogy ha fél év múlva beleraktok +4GB-ot, akkor hogyan alakul a garancia, stb.

2015. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!