Linux? Vagy Windows?
Van egy régi gépem 1gbRAM 2.8ghz proci 256mbGPU
milyen op. rendszert rakjak rá? (pl: win xp, ubuntu,)
Nem pont játékra kellene max 1-2 netesre mert ezen a gépen neteznék csak és azért nem lenne baj ha nem dög lassú lenne.
Te voltál az a csíra? :)
Teljesítmény arányos javaslat volt. Ami az adott konfiogra a legmegfelelőbb. Ha valaki csóri, még hülyének nem kell lenni és feltenni lassabb rendszereket.
Egyrészt nem vagyok csíra.
Másrészt nekem sosem volt normális PC-m úgy hogy tudom hogy 1 régi gépre milyen OS kell.És az XP-t már nem ajánlom.Nem azért mert sz*r hanem azért mert elavult.+ letölt hozzá egy vírusirtót,megnyit egy böngészőt és kb. ugyan ott van mind mondjuk Windows 7 esetén.Ráadásul nincs rá támogatás és sebezhető.Gondolom a 98 SE-t meg viccnek írtad.Meg nem olvastad el hogy mi írtam:Erre a gépre mind1 hogy mit tesz rá nem lesz jobb.Amúgy meg nem én adtam a mínuszt de azért ezt leírtam.
ne vitázzatok.
az xp azért nem javasolt,mivel nincs támogatása,így nagyon sebezhető.
ha nincs a gép nethez kötve,akkor mehet rá az xp,de ha netezik,akkor lehetőleg kerülni.
az én javaslatom továbbra is egy lxde vagy xfce felületű linux,és abból is a lightosabb ubuntu 12.04 LTS
A program támogatásra gondoltam.Ami már nem sokáig tart.
Jelenleg van egy használható gépem:Intel Core 2 Dou E4600 2CPU 2.40GHZ
2x1 GB DDR2 Ram.
Thincentre M57e alaplap.
ASUS 5450 1GB(AMD Radeon HD5450 1GB)
WD 160GB HDD.
Ezelött egy P4-es volt 512 rammal.Amit kb 2014-ig használtam de már akkor sem volt az igazi...(XP volt rajt)
Ubuval az a helyzet , hogy az irányt amerre a fő fejlesztéseket viszik azt a főprojekt (ami nyilván a canonicalé) határozza meg , ezért érkeznek a mellékágak mindig a unitys változat kiadása után , ugyan közösségek állnak mögöttük, mégis ezeknek a felhasználóbázisa alacsony maradt ,mindemellett semmiben nem befolyásolják a főprojektet. A GUI ugyan más , de a unityt nem érintő rendszerfrissítések , a szoftverközpont a csomagok és a kiadások és velük együtt a bennmaradt hibák kb ugyanazok. Ők meg mivel nagy jóságukban még csak nem is támogatják , a disztró élete addig tart addig amíg a fejlesztési kedv tart. Ez történt a Fluxbuntuval is (ubi + fluxbox) , jóllehet egy XFCE-s verzió nem szűnik meg , mert nagyobb igény lenne a továbbfejlesztésére.
Az ubi további hátránya , hogy minden apró változtatásnál valaki csinál egy forkot és elvisz embereket a már egyébként is apró felhasználóbázisból, akik ahelyett, hogy harcolnának, inkább megfutamodva egy új projektet támogatnak, így majdhogynem beleegyezésüket adva a főprojekt fejlesztőinek a további rombolására.
Egyébként én is amondó vagyok , hogy mindenki azt használja amelyik neki a legjobban megfelel ,mindazok ellenére amit mondtam is tagadhatatlanul vannak előnyei az ubuntunak , de én speciel jobban szeretem , ha egy OS (főprojekt) egységes , és futhat ugyanaz az alaprendszer 512 m ram mellett mint 8 g mellett. Természetesen a Debian sem tökéletes (melyik az ?) , az egységességből következik , hogy a hibalehetőség is nagyobb , de egy középfokú' számtech tudással kínosan könnyen orvosolható minden.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!