Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Fedora (gnome) van olyan...

A Fedora (gnome) van olyan jó, mint a Debian (gnome)?

Figyelt kérdés
Mik a hátrányai vele szemben? Illetve mi az, hogy rpm alapú? ..és az hátrány?

2015. aug. 27. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A fedora lényege, hogy gyorsan fejlődik. Hosszútávú dolgokhoz nem alkalmas, mert hamar cserélődnek benne a dolgok, szvsz nyugodtan nevezhető instabilnak.


Debian pont ennek az ellentéte, nagyon lassan fejlődik de nagyon stabil.


rpm -> package manager, azon keresztül is lehet telepíteni fedorához készült dolgokat.

2015. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ui.: A grafikus felületből már rájöttem, hogy nem szerverre készülsz rádobni, így az ubuntu lenne a legjobb választás a nagy támogatottság és support miatt.
2015. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

gnome=gnome


Az osx-es firefox van olyan jó, mint a windows-os firefox?

2015. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, utolsó. Nem tudom.
2015. aug. 28. 16:04
 5/6 Csxeba ***** válasza:

Alapvetően abban különböznek, hogy a Fedora mindig a programok friss verzióit tartalmazza, kb. úgy, ahogy egy Windowsnál is megszokja az ember. Nem a lehető legfrissebbeket, mert az egy harmadik mód :D

A Debian mindig 3 (fő) verziót tart fenn:

Debian stable: itt olyan programverziók vannak fent, amit kismilliószor átnyálazott a Debian fejlesztők csapata, így tutira atombiztonságos és betonstabil. Viszont régi programverziókat tartalmaz. Ha ez téged nem zavar, akkor tedd fel, király rendszer.

Debian testing: itt valamelyest átnézett programok vannak. Szerintem a legismertebb linuxok nagy részéhez hasonlít (Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS, openSUSE, stb.).

Debian unstable: ide kerülnek be a csomagok közvetlenül a programok íróitól. Ez az a Debian, ami a programok lehető legfrissebb verzióját tartalmazza. Azért unstable, mert ha jön egy programhoz egy új verzió ami bugos, akkor hajlamos elrontani egy csomó más programot is, akik mondjuk ezt használják. Viszont általában 1-2 nap és jön a javítás az adott csomaghoz.


Érdekes, mert a Debiannak ez a hármassága lefedi a Linuxok stabilitás - programverzió kérdéskörében a 3 fő irányvonalat.


Az rpm egy csomagkezelési rendszer. Általában a programok, amiket letöltesz kismillió másik programot és programkönyvtárat használnak a működésükhöz. Ezt úgy mondjuk, hogy ezek a függőségeik. Ha fel akarsz tenni Linuxon egy programot akkor előtte fel kell tenned a függőségeit és a függőségek függőségei és a ... ... ... Szóval érted milyen bonyolult lehet ez egy idő után. Na arra valók a csomagkezelő rendszerek (package manager-ek), hogy ezt adatbázisok alapján megoldják.

Az RPM egy ilyen, a Red Hat Linuxhoz fejlesztették eredetileg. A Debian a dpkg-t és az APT-ot használja.

Az én személyes kedvencem mondjuk az Arch Linux pacman csomagkezelője és csomagrendszere :D

Az rpm nem hátrány, más és kész. A Fedorán kívül a Red Hat Enterprise használja meg az openSUSE, amiket így hirtelen fel tudok sorolni.

2015. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gnome ugyanaz.

rpm = redhat package manager

2015. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!