KTomi98 kérdése:

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

processzor: intel celeron G1820 (3 év gari, pcx, épp ma érkezett)

alaplap: gigabyte b85m-d3h rev 1.1 socket1150 (3 év gari, márciusban vásárolt)

vga: GTS 450 1 gb gddr5

ram: 1db 4gb furi hyperx 1600mhz ddr3 ram (3 év gari, pcx, épp ma érkezett)

hdd: 750 gb

táp: 450 codegen (nem, nem ez marad)


Ma lett összeszerelve a gép, bekapcsolásnál egy csippanás, felvillan az alaplap neve az F billentyűkkel és újraindul a gép folyton amíg le nem állítom. F billentyűkre reagál, boot menűt is megtudom nyitni, ennyi.

Mit csináljak vele?



#processzor #RAM #GB #alaplap #bootolás #újraindulás #GTS 450 #intel celeron G1820 #gigabyte b85m-d3h rev 1.1 #hyperx furi
2015. aug. 13. 15:52
 1/7 CspCsj ***** válasza:
Elsőre megpróbálnám egy másik táppal...vagy külső videokártya nélkül. (az integráltra kötve a monitort)
2015. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ment úgy se
2015. aug. 13. 17:10
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Gondolom CMOS/BIOS törlés szintén megvolt.


Másik memóriát próbálnék még (csak ez maradt).


Március óta az alaplap használatban volt? Milyen processzorral? Nem volt tuningolva? (BIOS törlés ezt mondjuk megoldotta volna)


Alaplap+processzor+memória(+táp) közül az egyikkel kell, hogy gond legyen, vagy kompatibilitási probléma. (a többit ne is dugd rá addig: merevlemez, DVD, külső videokártya, előlapi USB stb.)

Esetleg vedd ki a házból az alaplapot, és kint próbáld hátha valami rövidzár van. (kiszerelés előtt a kapcsológombokat is lehúzhatod és kézzel, csavarhúzóval/gémkapoccsal kapcsold be, hátha azokból okozza az egyik)

2015. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

IDE csatlakozó nincs rajta, és SATA dvd meghajtóm nincs egyelőre, szóval ilyet nem is tudtam rákötni.

Alaplapi vga-t használtam, CMOS elemet kivettem, vártam egy kicsit, majd visszatettem, ezt ugye a bekapcsolásnál jelezte. Memóriát nem tudok másra cserélni mert ez az egy DDR3as van, a többi régebbi típus. Az alaplap márciusban lett vásárolva újonnan, de nem én általam, használtan vettem egy kedves embertől De garanciás a lap és a legújabb bios van rajta. Arra gondoltam, hogy mivel mindent felismer rendesen a boot menüben ahogy kell, egy újratelepítés segíthet? mondjuk pendrive-ról..

2015. aug. 13. 20:01
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Valószínűleg félreértettem valamit.


Ha a BIOS-ba be tudsz lépni és ott nem indul magától újra, akkor nem hiszem, hogy gond lenne a hardverekkel.


Alaplapcsere után általánosnak mondható, hogy a Windows betöltődésekor végzetes hiba történik (kékhalál), ilyenkor betöltődés-újraindulás-betöltődés-újraindulás végtelen ciklusa ismétlődik. Vannak módszerek, hogy az alaplapi chipset driver-t megpróbálni beinjektálni a meglévő Windows-ba, de nem mindig sikerül. Ekkor csak a Windows újratelepítése segít.

2015. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A boot menüben egy jó fél óra után se indult újra, minden hardver megfelelő. Végül akitől vettem, ő is ezt a telepítést ajánlotta. Holnap megpróbálom, addig is köszönöm az eddigi segítségeket!
2015. aug. 13. 21:44
 7/7 A kérdező kommentje:
na a telepítés kellett csak, köszönöm
2015. aug. 14. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!