Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történhetett a gépen? El...

Mi történhetett a gépen? El tűntek a dolgok az asztalról.

Figyelt kérdés
Tegnap este teljesen rendben volt a gépem, kikapcsoltam. Ma délután bekapcsoltam, és jelszó beírás után egy furcsa szöveget dobott ki: "Asztal előkészítése". Ez láttán már gondoltam hogy valami probléma lesz. Megnyitotta azt asztalt és mintha egy újratelepített számítógéppel találkoztam volna, eredeti WIn7 háttér, explorer böngésző stb, a cuccaim viszont az asztalról kivétel nélkül eltűntek. No, gondoltam magamban ez könnyű feladat lesz, bemegyek a vezérlőpultba és visszaállítom tegnapi állapotba a gépet. Tegnapi állapotba nem sikerült, azonban egy Május 30-ai dátumot kidobott, semmi gond, nem vészes. Visszaállította, újraindul, beírom a jelszót, és ismét az előbb említett szöveg fogadott, teljesen tiszta asztallal, cuccok nélkül. Megismételtem a visszaállítást, de semmi változás. Viszont találtam valami még furább dolgot. A gépen egyetlen felhasználó van, ami logikusan a rendszergazdai. Két partícióra van osztva a gép, C és D, az op. rendszer a C meghajtón van. Gondoltam megnézem a "C"/Felhasználók/Rendszergazda/Asztal útvonalat, hátha ott megjeleníti a cuccokat, és láss csodát, ott vannak. Ez miképpen lehetséges, és mi a megoldás erre a problémára, hogy ismét ugyanolyan lehessen a számítógép, mint ezelőtt.

2015. jún. 1. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet megsérült a felhasználói profilod.
2015. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnál esetleg valami megoldást a problémára?
2015. jún. 1. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

most olvastam el megint a kérdésed, és úgy látom egy kicsit félreértettem, mivel neked nincs más profilod, csak az alap rendszergazda.

Próbáld meg ezt:

0. Az egész profilodat kimented egy random helyre (pl.: C:\Profil mentés). Ha csak az asztal kell, csak azt, ha dokumentumok is akkor mindent.

1. Vezérlőpiltban létrehozol egy új profilt (rendszergazdai jogosultsággal)

2. Bejelentkezel az újba, majd visszalépsz a fő rendszergazdai profilba.

3. Átmásolod az új profilba a mentést és belépsz mégegyszer. Ha ott lesz örülsz, ha nem, nos google talán dob ki rá valamit.

2015. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* lehet, hogy eltűnik a fő rendszergazda a profilválasztónál, mikor létrehozod az újat. Akkor úgy tudsz belépni, hogy csökkentett módban indítod el a gépet. (windows betöltése előtt vadul nyomod az F8-at és ott kiválasztod a csökkentett módot)
2015. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!