A crack-elés az igazából micsoda?
Az eredeti program ellenőrzi, hogy adott feltételek teljesülnek-e (megvan-e az eredeti CD, adtál-e meg kulcsot, ilyesmi). Ez az ellenőrzés valahol benne van egy fájlban, legtöbbször az indító EXE-ben. A cracker kikeresi ezt a program részt és kiiktatja. Ezt az EXE-t aztán felteszi a netre, és ha a saját eredeti EXE-det átírod rá, akkor a te programot sem fog fennakadni a feltételeken.
A probléma ott lehet, ha a cracker nem csak ezt iktatja ki, hanem beletesz valami más is. Keylogger, trójait, akármit. Akkor az is futni fog, amikor elindítod a programot, aztán teszi a dolgát.
Crackelésnek hívunk minden komolyabb számítástechnikai tudást igénylő, de etikátlan tevékenységet. Többek között honlapok feltörését, DDoS támadás indítását, stb… Gondolom te arra gondolsz, mikor valaki visszafejtve egy fizetős szoftver kódját, megtalálja a módot, hogy a védelmet megkerülje, kicselezze. Általában ehhez ír egy kódot, ami az exe fájlban, vagy valamelyik dll-ben, esetleg a regisztrációs adatbázisban olyan módosítást hajt végre, amitől a védelem hatástalanná válik, a szoftver úgy érzékeli, hogy legális változat, vagy egyáltalán le se fut ez az ellenőrzés. Néha ezt nem így oldják meg, hanem egyszerűen csak mellékelik a már feltört védelemmel rendelkező szoftver megfelelően módosított változatát, amit csak be kell másolni a megfelelő helyre.
Tehát logikusan azért csinálják, hogy a szoftver működjön, ne korlátozott funkciókkal fusson, és/vagy ne reklamáljon, hogy ő bizony nem legális változat, vásárold meg, írd be a vásárlásnál kapott licenszkulcsot, stb…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!