Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor kell bekenni pasztával...

Uherga11222000 kérdése:

Mikor kell bekenni pasztával a processzort?

Figyelt kérdés
Akkor is kell pasztát tenni a processzorra, ha a gépet kifújom, hogy ne legyen poros és a hűtőbordát is leszedem? Vagy egy bizonyos időközönként kell rá rakni pasztát, hogy jobban vezesse a hőt?

2015. márc. 5. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha leszeded a hűtőbordát, akkor ajánlott letakarítani és újat kenni rá.
2015. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben köszi. Egy pár perce szedtem szét, és gondoltam megkérdezem. Holnap megyek és veszek. :D
2015. márc. 5. 20:58
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy évig nem nyúlok hozzá, akkor kell cserélni. Mert amikor raktam össze a gépet, akkor raktam rá. De igazából most takarítottam először, és madjnem csont száraz volt. :/
2015. márc. 5. 21:02
 4/8 |Orfeusz| ***** válasza:
Olyan gyakran azért nem kell cserélgetni. Én akkor cseréltem ki amikor már látsztt, hogy jobban melegszik a proci - 5 év után. Lehet hogy kicsit előbb se ártott volna, de mint látod nem kell félévente-évente.
2015. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az mitől lehet, hogy nem pucoltam, és alig volt rajta egy lehelletnyi? Nem raktam először rá eleget?
2015. márc. 5. 21:21
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Minden processzornak van maximális hőfoka. Azt ne lépje túl. Általánosságban 60°c -fokot ne, inkább 50-55 körül ... Nekem paszta nélkül + 1 trombitalemezzel maradt max hő alatt, de nekem eleve egy gyenge melegedésre nem hajlamos procim van. Azóta le lett pasztázva (lemez maradt ha már bevállt) és nem megy 48°c -fölé 22% Túlhajtással sem, alapjáraton 37°c.

Egyszóval akkor pasztázz ha melegszik.

ezen az oldalon megtudhatod ha rákeresel:

[link]

2015. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

sokat ne tegyél rá mert az is szigetel, csak kevésbé mint a levegő!

Egyenletesen oszlasd el és csak lehelet vékonyan. Lényege hogy a felületi egyenetlenséget/érdességet kitöltse.

2015. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:
100%

hibák lehetnek:

- Processzor tartókeret elrepedt és nem szorítja hozzá

- nem illeszkedik rendesen (feszítés, vagy ferdén van heylezve)

- Nincs rendesen megtisztítva az érintkező felület

- túl vastag a paszta réteg

- hűtőborda elkoszolódott (ez értelemszerű hogy ilyenkor kitakarítja az ember csak leírom)

- Ventillátor elhasználódott (nem pörög rendesen)

- elromlott a thermal dioda és rossz értéket ad meg, így nem szabályozza megfelelően a fordulatszámot

- BIOS-ban el van állítva a fordulatszám vezérlés

- Valami kissebb zárlat, vagy táphiba ami miatt nem kap elég naftát a venti.

- Valami elzárja a légáramlás útját (kábelek elhelyezése)esetleg a ventillátorok forgási iránya nem megfelelő ezért nem távozik a meleglevegő csak kering a gépházban (elöl alul be - felül hátul ki esetleg ha van oldalt akkor be)


többminden nem jut eszembe.

2015. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!