Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ebbe az alaplapba milyen...

Ebbe az alaplapba milyen processzort vegyek?

Figyelt kérdés

Asrock 775twins hdtv

Én intel pentium d 945-re gondoltam.

Nem szeretnék intel pentium extreme-t venni.

Előre is köszönöm a válaszokat



2015. márc. 3. 15:41
1 2
 1/14 Dj.N4tk0 ***** válasza:
Az attól függ,hogy mire akarod használni és hogy mennyi pénzt szánsz rá maximum?
2015. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Sok választás nincsen.

Ha jól látom max 2 magos processzort tud kezelni.

[link]

2015. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]

Szóval csak az első 2 magos próbálkozások mennek bele.

Most milyen CPU van benne?

Én személy szerint 945 és ettől nagyobb procikat nem tennék bele.

Max egy Pentium D 930-at. Ettől több nem kell! Csak többet fogyaszt és semmi értelme. A legrosszabb Core 2 Duo ami 1,8Ghz-es is sokkal gyorsabb mint egy Extreme Edition.



Ez egy megbízható, nagyon korrekt bolt.

[link]


Kapsz garanciát rá.

2015. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
15000ft-ot szánok rá
2015. márc. 3. 17:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél egy 775-s alaplapot és egy Pentium E vagy Core 2 Duo processzort bele OLX-en.

A fogyasztás töredékéért lesz egy használahtó, kevésbé melegedő, 2-3 szor gyorsabb CPU-d.

2015. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem veszek alaplapot csak cpu-t.
2015. márc. 3. 17:24
 7/14 A kérdező kommentje:

És játékra használnám.

Akkor melyik a legjobb?

2015. márc. 3. 17:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor keress egy drága rezsót és vedd meg, hadd tekerje a villanyórát a semmiért. Egy i7 sem eszik ennyit.

Nem válaszoltál arra hogy milyen proceszorod van. Ebből ki lehetne következtetni, hogy milyen tápod is van. Mert egy ilyen fűtéstechnológiai csoda 130W-ot csócsál.

De azt ugye tudod, hogy 15 ezer forintért olyan proceszorok vannak akárhasználtan hogy Pentium G és Athlon II x4 AM3-ba?

2015. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Intel celeron d 3.06ghz 3.07ghz proci van benne.
2015. márc. 4. 19:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól tényleg jobb egy Pentium D.

De erre a gépre 5K fölött felesleges kőlteni.

Milyen videókártyád van?

De ez sem olyan fontos. Egy bika erős VGA-val és ezzekkel a processzorrokkal is pl a GTA IV vagy 20 FPS-t tudsz majd elérni.

Vagy ha ne adj isten van egy 8800GTS-ed akkor fogsz majd olyakkal játszani, hogy Mafia 2, Dead Island és KB ennyi. Mert ezek inkább VGA igényesebb mint processzor. De egy ilyen kártyához minőségi tápegység kell. Mert egy 2 magos Pentium D 130W-ot eszik plusz ha van egy jó VGA-d ami minimum 150W-ot jobb esetben akkor egy olyan táp kell neki mint egy mai modern gamer konfignak. :) Mondjuk egy 400W FSP Hexa.

Nem éri meg fejleszteni.

Ha veszel egy ilyen procit, kelesz egy jó táp és egy jó hűtés is. Ami 20K úgy egyben.

De majd magadtól is rájösz mikor már 40ezret költöttél rá egy jobb VGA-val együtt és a teljesítmény a béka segge alatt lesz. :) A fogyasztás, melegedés meg az egekben.

Jó példa hogy én játszok tegyük fel a GTA IV-el 5 órát, addig te a Sanadreassal ugyan ennyit, de neked ketszer ha nem háromszor nagyobb fogyasztásod lesz mint nekem. és te csak GTA SA-val játszottál. :)

2015. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!