Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows-on megoldható az,...

Windows-on megoldható az, hogy a rendszermappákat (Program Files, AppData, stb. ) áthelyezzem egy másik partícióra úgy, hogy a C:-n csak a Windows maradjon?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mekkora legyen a C: mérete?
2015. febr. 5. 16:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy mégis inkább linkeléssel csinálnám. Találtam egy ilyen leírást:

[link]

Már van egy bootolható Xubuntu live usb-m, így azzal csinálnám. Ha jól sejtem, így meg lehet csinálni:

1. Bebootolok a Xubuntu Live USB-ről.

2. Átmásolom a kívánt mappákat a kívánt helyre, majd törlöm az eredeti mappákat.

3. A fenti útmutatóval, az ln paranccsal átlinkelem a mappákat.

4. Átparticionálom a merevlemezt.

5. Újraindítom a gépet, Windows-zal.

Viszont megkérdeztem az egyik haveromat, aki szintén csak a Windows-t rakja a C:-re, minden más meg a másik partícióra, annyi különbséggel, hogy ő nem linkelt semmit. Azt mondta, hogy 40 GB elég a Windows-nak. Szerintem a frissítésekkel együtt elég lenne, de kíváncsi a véleményekre, ha nem elég.

2015. febr. 24. 15:41
 12/15 Reiber Péter ***** válasza:

Nnm teljesen értem, miért lenen ez a sok átirányított mappa jó.

Szerintem értelmetlenség.


A C:\programfiles-ba telepitett programok egy rendszerujrahúzás után NEM azért ujratelepitendőek, mert file szinten "elvesznek", hanem emert a millió registry bejegyzésük odalessz.


Amik nem csak saját kulcsaikra, de a rendszerbe bejegyzett módosításokra, egyedi classokra, stb is vonatkoznak. Ezek mind odavesznek, hisz tkp. a letörölt öreg vagy hibás rendszer egyfajta "részei".



Még a nem ennyire bonyolult programok is tezsnek fel komponeneseket a rendszerbe dll-eket, regisztrált file-okat, amik persze egy uj rendszerből mind hiányoznak, igy hiába van ott a D:\programfiles, hardlinkkel vagy akármi, szinte semmi nem működik.


Talán egy totalcommander szintű program még igen, vagy egy winrar, de kb ennyi.



Szerintem ez az átirányitgatás nem tul értelmes, talán a felhasználó profiljának egy részét lehet áttenni, a sokumentumokat meg a zenéket, stb, de ezeket egyébként sem egy nagy kunszt (maximum némi időveszteség) lementni vagy visszamásolni.

2015. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én értem a lényeget. Van egy viszonylag kis partíció amin a rendszer van. Ha elkezd programokat telepíteni akkor is el fog férni rajta, hiszen a regbejegyzéseken kívül nem nő az adat a C-n. (ellenben a frissítések is televághatják)
2015. febr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13


Igen, erre gondolok! Viszont érdekes, a haverom semmit sem linkelt, de a Windows 7 szépen megfért a 40 GB-os partíción. Igaz, nekem 8.1 van, 64 bites.


Egyébként találtam még egy módszert, ezt parancssorból kell lefuttatni.

mklink /d "link helye" "forrás helye"

Szerintem a Windows telepítőből lefuttatható. Egyébként leteszteltem, működik a partíciók között, illetve a fájlok elérési útvonala is rendben van. Majd kísérletezek vele, ha újratelepítem a rendszert.

2015. febr. 25. 16:35
 15/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem, hogy azok a mappák mennyit foglalnak, amik a C:-n maradnának. Összesen 17,2 GB. Másfél éve használom ezt a Windows 8.1-et. Akkor ide is elég lenne egy 40 GB-os partíció?
2015. febr. 25. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!