Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows-on megoldható az,...

Windows-on megoldható az, hogy a rendszermappákat (Program Files, AppData, stb. ) áthelyezzem egy másik partícióra úgy, hogy a C:-n csak a Windows maradjon?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mekkora legyen a C: mérete?
2015. febr. 5. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
nem,mivel a rendszer részei
2015. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2015. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 akikam ***** válasza:
Nem. De amugy tedd újra a windows7 vagy 8 amid van és akor úgy állítod be a lemezeket ahogy akarod ott lesz egy a Rendszernek és egy az adatoknak és ha behal a windows csak a C Formázod és rakod újra a D-n meg vannak továbbra is az adatok nekem PL: C:100GB D:900GB.
2015. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen.

pl: [link]


egyébként linkeléssel is megoldható (pl hardlink)


Szóval mire is alapoztátok, hogy nem lehet???

2015. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4


Erre gondoltam. Ha valaki még mindig nem érti, valami olyasmire gondolok, mint pl. Ubuntu-n is lehet a home mappát egy másik partícióra mountolni. Akkor jobban utána nézek ennek a hardlink dolognak.

Lehetőleg a következő mappákat helyezném át:

C:\Program Files

C:\Programfájlok (x86)

C:\Users (Ez ha jól gondolom tartalmazza az AppData-t is.)

Így ha jól sejtem csak a Windows marad a C:-n. Egyébként ennek lehet valami rossz következménye? Illetve 50 GB elég lesz a Windows-nak? Most az 500 gigás merevlemezem fele-fele arányban van kettéosztva.

2015. febr. 14. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:

én egy 60GB-ot hagynék a rendszernek is. (egyébként épp úgy mint linuxban, windowsban is tudsz partíciókat felcsatolni mappába. utóbbinak annyira nem látom értelmét egyébként mert így külön partíció kell mindennek. annyi részre osztani pedig értelmetlen egy merevlemezt)


az hogy a userst mondjuk külön partícióra teszed (mint linuxban a home-ot) nem rossz dolog, bár elég lenne csak a fontos mappákat, hiszen a programok újratelepítését nem úszod meg, sőt az új install felülvágja majd a régi konfigokat (most itt az appdata-ra gondolok)


igazából azért nem szokták ezt így, mert nincs gyakorlati haszna. károd nem származik belőle és mint mondtam megoldható, de felesleges. minden vígan megfér egy partíción csak azokat a mappákat raknám más helyre amikbe a személyes dolgaid tárolod. videók, képek, dokumentumok stb...

amit szeretnél annak akkor van értelme, ha mondjuk kis partíciót adtál meg rendszerlemeznek és elfogyott a hely. ellenben van egy szabad partíciód amin viszont van hely, akkor oda bátran átpakolhatod mondjuk a programfiles-t.


új telepítés esetén nem bohóckodnék ezzel. mint mondtam: fontos mappák külön partícióra minden más a rendszerlemezre és akkor kb 120-140GB-t adnék neki programokkal együtt.

2015. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem úszom meg a programok telepítését, ezért a Program Files-t, AppData-t újra kimásolnám egy újratelepítés után. Azért csinálnám így, mert ha a C:-n tárolnám még a programokat is, akkor már nem igen tudnám kiszámolni, hogy mennyi legyen a mérete. Ha meg elfogy, akkor meg lehet bajlódni.

Bár lehet, hogy elég lenne csak az Users-t kilinkelni, mert a C:-n azon a mappán kívül sehol sem tárolom a saját fájljaimat, a többi a másik partíción van.

2015. febr. 15. 19:07
 8/15 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet, amivel a kérdéses mappák mozgathatóak lennének.

[link]

[link]

Ez nem linkelés, hanem a registry-ben kell átírni egy pár értéket. Ez kockázatosabb, mint linkelni?

2015. febr. 15. 19:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem kockázatos, csak sajnos léteznek olyan programok amikbe a "programozó" (kutyaütő) beleégette az elérési útvonalakat. Szerencsére egyre ritkább, de még előfordul. Ezek szrnak a reg bejegyzésekre mert fixen keresik az útvonalat... :)

Ha ilyen programba nem ütközöl bele az a megoldás is teljesen jó.

2015. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ok, akkor majd így fogom csinálni.
2015. febr. 16. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!