Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem számomra ismeretlen...

InTheVegas89 kérdése:

A gépem számomra ismeretlen ok miatt újra indul mintha csak megnyomnám a reset gombot! Kék halál nincs, azt bekapcsoltam hogy mutassa, de nincs. Csak akkor indul újra ha a windosban vagyok, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ha játszom a gépemmel stabilan megy, de ha nem játszom vele csak ha windosban vagyok, akkor találom időnként újra indul a gépem, mintha meg nyomnám a reset gombot. Tavaly December végén vásároltam új hardvereket a gépembe: alaplap és proci, proci hütő és SSD meg HDD-t ( és persze új gépházat). A Memória kártyák, a táp maradt a régi.( táp Chieftec CFT-600-14cs, Proci: AMD fx 8350 4.0Ghz,) Frissen telepített win7-van fent. Az alaplapom meg tavalyi model: MSI 970 Gaming alaplap!

És rosszul lövi be a memóriákat, Corsair Vengance 8 giga (2 modul) 1600mhz/cl9 DDR3. De valamiért csak 1333mhz-ra lövi be! De ha fel emelem a gyári órajelre akkor meg cl 11-re kapcsolja. Ennek nem így kéne mennie. A memóriák hibátlanok már néztem másik gépben. Ez is mi-lehet, köze lehet az újrainduláshoz? És persze miért indul újra a gépem valaki találkozott már hasonló problémával??



2015. jan. 30. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De. pontosan így kéne mennie.

A memória időzítést és a Dram feszültséget manuálisan kell megadni különben a beállítás nem lesz megfelelő

Elvileg néhány újabb RAM mint mondjuk a Kingston Fury szériából ez az érték már betölthető.

Az újraindulást sokminden okozhatja én továbbra is kékhalálra gyanakszom. énis kaptam már ilyen véletlen újraindulást amikor nem kaptam semmit.

Szerintem az UEFI-t kéne gyárira visszaállítani. és az eseménynaplóban megkeresni a hiba okát. ha följegyezte egyáltalán. ha nem akkor driverekkel próbálkoznék.

2015. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
biosban milyen feszültséget állít be a memóriának alapból?
2015. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

itt le írom rendesen a teljes hardverem:

alaplap: MSI 970 Gaming AM3+ (új)

Proci: AMD FX 8350 4.0 Ghz (új)

Proci hütő: Arctic Freezer A30 AMD cpu cooler (új)

SSD, HDD: Crucial mx100 256Gbm seagate barracuda 1Tb 64mb 7200rmp (új mind kettő)

Memória kártya: COrsair Vengance DDR3 8Gb 1600Mhz/cl9 (3 éves)

Videokártya: Powercolor-HD7950-PCS+ 3gb (3 éves)

Táp: Chieftec CFT-600-14cs (5 éves)

2015. jan. 30. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Állítsd vissza a RAM-okat 1333MHZ-ra amúgy is elég annyi neki.

az AHCI üzemmódon meg esetleg a Cool n quiet funkción kívül mindent tegyél alapra.

2015. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A ramok elvileg 1.5(V). Nálam 1.488(V)-mennek 1333mhz-n

Az Bios gyári beállítással megy, nem nyúltam hozzá!!

Kék halált Focoltam hogy mutassa, ne pedig Scriptelje.

De nincs kék halál. Mivel játszom és arra van a gép is ezért létfontóságú, hogy minden Drivert frissen tartsak.

Audio-video kodekek, Videokártya driver, illesztő progik Flesh-pluginok, Direct-x minden! A memóriák az enyimen kívül 2 gépbe lett kölcsön adva hosszabb időre, ezekben a gépekben eltérő konfig van: Intel és AMD! Mind a kettőben alapból 8 giga 1600mhz/cl9-en mennek a ramok ahogy kell ahogy "normális", és az hogy nálam 1333mhz-re rakja alapból, ennek nem így kéne történnie. Mert nem ez a gyári órajel, nem kéne elkapcsolnia. Félek hogy ez valami gyári hiba lehet :( Amúgy hosszabb ideg voltak kölcsönben a ramok mindenhogy kifogástalanul működtek ráadásul bootolásnál lefúttam egy mem86+ Prime( aszem ez a neve) progit ami 12 órán át nyomatta a tesztelést és kifogástalanok voltak a ramok. Szóval ezzel csak kizárnám a ramok hibáját.

2015. jan. 30. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Igazából nem lehet kizárni őket sajnos.

Mint mondtam a RAM-ok beállítása teljesen normális. nem gyári hiba. nekem 1600MHZ-s HyperX-ek vannak benne 990FX Fatal1ty Killer alaplapom van és a RAM-ok ugyan úgy 1333MHZ-n működnek gyári beállítással.

Inkompatibilis memória is okozhat újraindulást!

Nekem annak idején a Geil Value RAM-okkal gyűlt meg a bajom mert ugyan ezt csinálta vele. a memtest hiba nélkül lefutott de a gép random újraindult és sokszor kidobott a játékból VGA driver hibára utalva.

Inteles gépben tökéletesen működtek.

végül a RAM cseréje oldotta meg nálam a problémát. nem biztos hogy nálad is ez a hiba de érdemes figyelembe venni. én azt javaslom hogy neked kéne RAM-ot kölcsönkérni valakitől. és úgy tesztelni a gépet.

2015. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a segítségeket.

Másodszor pedig Hát... ennek nem örülök, hogy lehet gogy a ramok azk amik okozzák a hibát. Nem terveztem memória cserét, pedig lehet az lesz. Nem tudok kölcsönkérni ramot, ezeket a ramok magukban rendben vannak, így használtam felteszem és kb 15k-ért megválok tőlük még hozzá adok valamennyit és veszek egy másikat, valamikor Májusban addig bukdácsolok vele .

2015. jan. 30. 23:40
 8/13 anonim ***** válasza:
de nem kell eladni 1.5 v-re kereken meg emeled a memória feszültséget vagy 1.65 re és nem fog újra indulni. ha már gaming alaplapot vettél ne legyél ennyire suta hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tudsz meg csinálni.
2015. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ezt már próbáltam. Próbáltam időzíteni is pontosan cl9-re, növelni vagy csökkenteni az órajelet, be állítani a feszültséget. Az elmúlt 2 hétben a videokártyával szórakoztam, hogy cserélgettem hátha az bugol, állítgattam az órajeléét, a feszültséget azon is. Kölcsön kértem más videó kártyáját. Elvittem bemérni a tápot, hogy leadja-e azt a teljesítményt amit igényel a gépem, és mind jó, semminek sincs külön hibája!!! Ez a jelenség most már egy hónapja fent áll, ezalatt több 100 Netes oldalt végignéztem, legalább 30 emberrel beszéltem már, ez közül több volt aki külön ezzel foglalkozik, szervizben meg boltokban. Ezektől az emberektől rengeteg tanácsot kaptam. AZ elmúlt 15 évben volt számítógépem, Tudom hogy kell egy gépet szétszedni és összerakni, tuningolni, vagy állítani bármin, tisztában vagyok a dolgokkal. A legutolsó esélynek tartottam, hogy egyáltalán egy ilyen oldalra írjak mint ez. De nem azt mondom meglepődtem, hülyeséget senki nem írt, de bármit amit itt kommentáltak arra már vagy gondoltam, vagy mondták máshol is. Felhívtam a boltot ahol vettem az alaplapot, elmondtam mi a problémám azt mondták kicserélik ha kell küldenek futárt, de elmondta hogy az én ramom 2010-ben készült, ne tegyek 2013-nál öregebb modellt a foglalatba, és 1600mhz-ra és cl9-re foglya belőni ahogy kell. Ami régebbi mint 2013 hiába 1600mhz- vagy az feletti standard 1333mhzra lövi be, mert elvileg már nem kompatibilis vele. Hiába DDR3 Hiába 1600mhz és cl9. Működik vele de nem garantált a megfelelő működés. Holnapi nap folyamán egy kollégám tud nekem hozni 2db ramot, ami egy AMD R7 8 giga 1866mhz és cl9 Dual chanel! Ezzel lepróbáljuk holnap, bármit tapasztalok le írom.
2015. febr. 1. 00:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor csak nem mondtam hülyeséget.

Mivel van némi szakmai tapasztalatom a számítástechnika terén. és próbáltam megoldást találni a véletlen újraindulásokra. kizárásos alapon a memóriacímzési hiba maradt.

Érdekes módon több "szakemberhez" fordultam ezzel a jelenséggel mondtak tápot, hdd-t mindent és amikor fölhoztam hogy szerintem a RAM miatzt lehet szó szerint lehülyéztek. A végén hallgattam az ösztöneimre és kicseréltem. Láss csodát azóta hibbátlan a gép és a 3. alaplapot vettem bele ugyan ezekhez a RAM-okhoz ami kb 4-5 éve van meg

2015. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!