Ha a gépemen 490 mb ram van és na gy memória igényű programokat használok mennyire állítsam a virtuális memória kezdeti és maximális méretet?
Párezerért rakj bele még memóriát (1-2 ezerért biztosan meg lehet duplázni, vagy talán három-négyszerezni - memória típusától függően)
Állítsd legalább 2000MB-ra mindkét értéket. (legyen egyforma, hogy lehetőleg ne legyen töredezett) Aztán a Feladatkezelőben a Teljesítmény fülön figyelheted mennyi foglalt. (ha így is hamar megtelne akkor még nagyobbra kell állítani)
Hát 490 mb az nagyon kevés, csoda, hogy elindult vele (mb=millibit).
Persze, ha MB, akkor más (MB=megabájt) :)
Na jó, ez csak a vicc volt, de érdemes odafigyelni az ilyen rövidítések helyes használatára, mert nagyon nem mindegy.
Az én régi (ACER 5313) laptopomban is csak 512 MB RAM volt, amiből a videokártya még "lecsípett" egy kicsit, így maradt 504. Ez az utóbbi időben már nagyon kevésnek bizonyult, főképpen internetes használatnál, mert mmanapság szinte mindegyik böngésző zabálja a memóriát.
Egy számítógép bontóban 500 Ft-ért vettem bele mégegy 512 MB-osat, így már elég jól használható. Csak arra kell ügyelni, hogy pont ugyanolyan legyen, mint ami bent van a gépben, mert különben vagy nem lesz jó, vagy bizonytalan lesz a működése.
Amúgy azt írja a szakirodalom, hogy ha nem automatikusra van állítva ("a Windows kezelje"), a fizikai memóri egy-másfélszeresét érdemes beállítani kezdeti értéknek, a felső határt pedig a háromszorosára. Ezzel a virtuális memória (lapozófájl) dologgal egyetlen baj, hogy a valódi RAM-hoz képest tetű lassú. Ezért aztán működnek vele ugyan a nagy memóriaigényű programok, de néha olyan lassan, mintha lefagytak volna. Ezért érdemesebb a fizikai memóriát növelni. De régi gépeknél már csak a bontó jöhet számításba, mert a régebbi típusú memóriák, ha egyáltalán kaphatók még, szaküzletben elég drágák.
Érdemes ánézni/átnézetni (valamilyen programmal, például Ccleaner) a gépet, hogy esetleg mi falja annyira a memóriát. Soszor vannak a háttérben futó, automatikusan elinduló programok, amik nagyon lelassíthatják a gépet. Ezeket a Feladatkezelőben a Folyamatok fülön is "nyakon lehet csípni". Persze a leállításukkal vigyázni kell, mert akár a rendszer is összeomolhat.
De mint írtam, legjobb a fizikai memóriát megemelni.
Ahogy a kérdésben írtad: nagy memóriaigényű programokat használsz. A virtuális memória növelése ilyenkor nem megoldás.
Egy tényleg nagy memóriaigényű program a 490MB-nak akár a többszörösét is használhatja.
Ráadásul a 490MB-ből a rendszer is használ - a programok által ténylegesen használható memória legjobb esetben is talán 300MB lehet. Ha jót akarsz 2GB-ra bővíts.
A helyedben megpróbálnám a használt programok régebbi verzióit is - rendszerint kevesebb memóriával is beérik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!