Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a sok folyamat?

Mi ez a sok folyamat?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudná mondani, hogy miért fut 80-90 folyamat a háttérben? Nyáron tettem újra a gépet, amint feltettem az Inteles cuccokat, talán azóta érzek lassulást. Feleslegesen induló progikat ki szoktam lőni, telepítésekkel nem jön semmi kártevő, egyéb program. Szerintem egy 8 giga RAM-os gépnél nem kéne 20-30 másodperceket várni, mire elindul egy progi meg indításnál simán lefőzöm a 4 adagos kávét, mire 0%-ra lenyugszik a proci. Ventilátor is ki lett takarítva, nem poros.

Köszi előre is!


Folyamatok:

[link]

[link]

[link]


Intel: [link] Ez mind kell?


Automatikusan induló programok: [link]


Gépem: [link]



2015. jan. 3. 12:25
1 2 3
 1/22 Szirty ***** válasza:

Nos van egy pár amit én letiltanék. (nálam 40 pl. folyamat fut alapból).

De hogy melyik fölösleges, azt neked kell eldöntened. Sok kényelmi funkciót valósít meg amire lehet hogy nincs is szükséged (nem is tudsz róla).


8GB RAM ide vagy oda, a 32 bites Win7 kevesebb mint 4GB memóriát tud kezelni.

2015. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Lenyugszik 0%-ra? Ember, ha be van kapcsolva a gép, hogy lenne nulla százalék? Simán lefőzhetnél 100! adag kávét is :D
2015. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szirty ***** válasza:
#2 nem láttál még 0% CPU terhelést?
2015. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

A kérdésben ez áll: "0%-ra lenyugszik a proci". Azaz nem működik. Vagyis akár ki is vehetnénk a gépből, hisz 0%-on 'pörög'. No de ekkor leállna a gép. De akkor csak működik a proci, ergo nem 0%.


Inkább csak <0%. Kérdés?

2015. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#2: Szőrszálhasogatás.


Szirty: Process Explorer az svchost.exékre mind gazdafolyamatot ír, úgyhogy nekem itt sajna elakad a tudásom, nem tudom, miket kéne lelőni :/ Csak azokat látom, amiket a Ccleaner ír. Msconfignál is néztem, ott sincs semmi felesleges szerintem.

[link]

[link]

2015. jan. 3. 14:15
 6/22 anonim ***** válasza:
Ez normális, viszont telepíts 64 bites rendszer, mert a 32 bites tipikusan 3.25 gb ramot kezel csak, de mivel több a videómemóriád, mint 256 mb, még ennél is kevesebb a memóriád, amit a rendszer képes kezelni
2015. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

No, ezt most nem teljesen értem... :/

Volt évekkel ezelőtt 64 bitesem, de egy csomó program nem kompatibilis vele :/ Miben jobb?

2015. jan. 3. 14:57
 8/22 anonim ***** válasza:

például abban, hogy ki tudod használni mind a 8 gb ramot, nem csak 3.25öt.

Már nincs kompatibilitási gond, ennyi rammal már kötelező a 64 bites rendszer

2015. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Bocs a tudatlanságomért, de honnan veszed ezt a 3,25-öt? utána tudok ennek (az egésznek) valahol nézni? Ehhez a részéhez már nem nagyon értek... :/
2015. jan. 3. 15:43
 10/22 Szirty ***** válasza:

A 32 bites oprendszerek által címezhető memóriaterület mérete 4GB. A gép HW-e azonban elhasznál ebből a címterületből "saját céljaira" valamennyit.

Így marad kb 3.25GB. Ez nem mindig ennyi, lehet több vagy kevesebb. (nálam pl. 3.46GB használható a 4-ből).


Itt olvashatsz róla részletesen:

[link]

2015. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!