Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Muszáj ennyi folyamatnak futnia?

Muszáj ennyi folyamatnak futnia?

Figyelt kérdés

Nem pörgeti a procit, a fizikai memória ált. ennyin van, de mégis: 80-85 folyamat folyamat átlagosan? Nem merek semmit kilőni, úgy véltem, mind kell: touchpad, hangszóró, fejbeszélő, nvidia, stb.

Aki jobban ért hozzá: melyiket lehetne mellőzni? Vagy ne zavarjon, amíg nem zabálja a cpu-t? Köszi!


[link]



2014. júl. 22. 07:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
igen és ha ki akkarod probálni álits le egyet csak valami akkor nem fog müködni és ujra kell inditani
2014. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
minden kelll a windowsnap ami a SYSTEM feliratal van de ameik (a te felhasználoneved) ami a tiéd Mica azt én úgy vettem észre hogy le lehett állitani
2014. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hat kivételével minden az én nevem alatt fut :D Hangcuccok, vírusirtó, touchpad stb. Akkor inkább nem piszkálódok :) Köszi!
2014. júl. 22. 08:40
 4/22 anonim ***** válasza:

Ezek közül szerintem ezek feleslegesek, legalábbis számomra:


LifeChat -> ez gondolom valami chat progi

Nevnap -> ez szerintem egyértelmű, ha csak nem valami átverés...

sidebar -> ez szerintem nem futna, ha kikapcsolnád a minialkalmazásokat


Gondolom, ezek nem véletlenül futnak. De ha ennyire zavar, akkor ne kapcsolj be ennyi apró dolgot...


A többi rendszerfolyamatnak tűnik nekem (windows), illetve vírusirtó, és driverek (touchpad, hangkártya, videokártya, stb.), ahogy írtad.

2014. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 csacsi2 ***** válasza:

Legtöbb felesleges! nekem alapon nem fut több 39 folyamatnál.

-nézd meg az ütemezett feladatokat és ami nem kell tiltsd

-nézd meg a windowssal induló alkalmazásokat (futtatás: msconfig)

-Szolgáltatásokban kapcsold ki amit nem használsz (pl minek menjen a képbeolvasó szolgáltatás (Windows Image Acquisition (WIA)) ha nincs scannered! Jusched (java update) is felesleges, néha le kell ellenőrizni a bővítményeket.


Menj a szolgáltatásokban és ami feleslegesen indul automatikusan azt állítsd kézi indításra, ami felesleges tiltsd!

vannak leírások olvasd át:

[link]

[link]

függőségek fülön ellenőrizheted ha valami használja a szolgáltatást...

2014. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4: Lifechat a fejbeszélőhöz való driver. A névnap, ja, névnap kijelző progi, de hát az a legkevesebb, éjfélkor felugrik az ablak és annyi. Két minialkalmazás megy: időjárás és procifigyelő.

Megnéztem msconfigben az 5. válaszoló által vázolt dolgokat, de csak ugyanezeket találtam. Csak tényleg nem értem, míg másoknál 20-30 folyamat megy, nálam 80 (jó, mint látható 8 gigával nem pörgeti a procit) és úgy látja mindenki, hogy ez mind driver és kell...ez hogy lehetséges?! :D


[link]

[link]

2014. júl. 22. 10:17
 7/22 anonim válasza:
Amelyik nem a SYSTEM folyamata (valami.exe)
2014. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor pl. az explorer.exe is felesleges? Azt is ő futtatja...
2014. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7: Valószínűleg akkor leállna szinte minden, nem?
2014. júl. 22. 11:22
 10/22 csacsi2 ***** válasza:

feleslegesek az automatikus frissítő alkalmazások amik a háttérben futnak. Google,java,flash (ARM)...

ütemezett feladatokban is lehet sok,

Szolgáltatások (svchosts.exe több szolgáltatást is takar)

[link]

Feladatkezelőből jobban ki lehetne indulni pl.:

CCleaner:

[link]

valójában:

[link]

windows (egyes) szolgáltatások is a rendszer része, ettől függetlenül sok felesleges!

[link]


Csak te tudhatod mi az ami neked kell pl én alapból "kilövöm" a gyorsbillentyűket a programokban (pl Ati HotKey Poller [Ati2evxx.exe]) és nincs csak olyan ütemezett feladat amit én ütemezek és nem program biggyeszti oda. Nem indítok sokmindent a windowssal, ha kell majd ÉN elindítom!

[link]

Ennyit tudok hozzátenni.

2014. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!