A mobil és vezetékes telefonszámokban van ahhoz hasonló hierarchia mint mondjuk a számítógéphálózatok IP címeiben?
És a szolgáltatók mi alapján osztják ki az előfizetőknek a számokat? Továbbá mivel gondoskodnak arról, hogy ne fogyjanak el a telefonszámok?
Egyébként milyen protokollok működnek egy telefonhálózatban? Hogy dönti el a hálózat, hogy melyik készülék kell hogy kicsörögjön egy szám hívásakor?
Mivel a számok 7 jegyűek ebből kiindulva van egy képlet.
Az ismétlés nélküli kombináció C=(n k)=n/k(n-k)
n=az össz szám mennyisége esetünkben 9999999
k= a kiválasztott szám mennyisége esetünkben 7
Azaz C= (9999999 7)= 9999999/7(9999999-7)=699999509999951 variációval ami ugye nagyon sok és ahány előhívó számot (20-30-70) használunk ezt még annyival kell szorozni.
Egyezzünk ki abban hogy nem fognak elfogyni egyhamar és ezeket a számokat véletlen szerűen adják vannak szolgáltatások amikor kérhetsz egy általad megválasztottat.A telefon és a torony ezáltal a központ közt folyamatos a kommunikáció.A tornyok többségében micro összeköttetéssel hálózatot alkotnak.Létezik MS mobil állomás BS bázisállomás BSC bázis kapcsoló központ MSC mobil kapcsoló központ.Egy hívás kezdeményezése:
Ha a felhasználó tárcsáz jelez a BS felé a BS jelez az MSC-nek és az kioszt egy használaton kívüli csatornát a BS felé.A BS jelzi az Ms felé hogy ok amit visszaigazol a BS és a hívott készülék kicseng.A jel kódolása Bs-tőlMS-hez (40,28,5) paraméterű(n,k) kód és az MS-től a BS-hez (48,36,5) kód amik 4 hibát képesek jelezni és 2 javítani.A beszédet előbb digitalizálják hiba-kódolják összefűzik majd DTM-el továbbítják.
Nagyon tömören ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!