Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most telepítettem újra a...

Most telepítettem újra a rendszert, de újraindul a gép, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Előtte nem volt ilyen gond... Most újratelepítettem, feltettem a videokártya driverjét és amikor elindítok egy játékot újraindul... Abban a pillanatban amikor elindítom! Talán azért van mert rossz drivert tettem fel, vagy mi lehet a gond?
2014. nov. 21. 15:34
 1/4 CspCsj ***** válasza:

A hirtelen újraindulás valószínűleg kékhalál (végzetes rendszerhiba). Az Eseménynaplóban keress az újraindulás pillanatára bejegyzett eseményt, ott megvan a hibakód ami alapján el lehet indulni, vagy a következő kis programmal egyszerűen megnézheted a kékhalálok listáját a részletekkel együtt:

[link]

2014. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Üdv! Nem volt kékhalál, egyszerűen újraindult!
2014. nov. 24. 00:53
 3/4 CspCsj ***** válasza:
Eseménynaplóban sincs az újraindulás időpontjára bejegyzés?
2014. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Ha a rendszer nem rögzít semmilyen hibát akkor hardveres gond lehet. Legvalószínűbb a tápegység vagy videokártya.

Mondjuk AIDA64, HWiNFO stb programmal nézd meg a feszültségértékeket, nem ugrálnak-e.

De ilyenkor memóriateszt (pl. memtest86) és merevlemezteszt (pl. HDSentinel) is ajánlott.

2014. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!