Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kaptam egy nyomtatót. Minden...

Kaptam egy nyomtatót. Minden oké vele, "csak" nem nyomtat. A papír üresen jön ki. A patronokat telinek mutatja (a feketét 3 napja töltettem). Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 15:44
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Ha típust is írtál volna, talán könnyebben lehetne segíteni!


Alapból a patronokat nézném meg, jön-e belőlük tinta, vagy ha külön nyomtatófej van, nincsenek-e beszáradva a fúvókák.

Ha sokáig nem volt használva, netalán ki volt ürülve a tinta, ez elég könnyen előfordulhat.

2014. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lexmark x1290-es a gép.Sztem is beszáradásról van itt szó.Segíthet a patron áztatása pl vízben-sebbenzinben-alkoholban?8000 pénz kissé tulzás egy uj patronért...
2014. nov. 10. 21:26
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Ahogy elnézem, ebben a nyomtatóban nincs külön nyomtatófej, magán a patronon vannak a fúvókák.

Az áztatáshoz semmiféle oldószert nem szabad használni, mert tönkre teheti (teszi is) a patront, főképpen az oldható műanyag részeket.

Ha nagyon beszáradtak a fúvókák, akkor már nem sok remény van a rendbetételre. Főképpen azért, mert ha bele állítanád mondjuk egy kis tálkába, langyos vízbe, kioldódna a tinta is...

Magát a fúvókát tartalmazó részt megpróbálhatod alaposan megnedvesített ruhával áttörölgetni, majd alapos szárazra törlés után néhány próba nyomtatást végezni, vagy ha van a kezelőprogramban patron tisztítás funkció, akkor azt használni.

2014. nov. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Sokat segítettél! :)
2014. nov. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!