Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek?

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés
2 hónapja vettünk egy teljesen új, jó gépet, mert az előző mindig lefagyott bekapcsolás közben, nem lehetett vele már semmit sem csinálni. Ez ideáig jól működött, de 2-3 napja furcsa, eltünteti a D meghajtót, amin kb. minden adatom, fájlom van, aztán ha párszor ki-be kapcsolom, visszahozza, utána jó.. De ezt minden nap megcsinálja. Meg tegnap pl. lefagyott a VLC, mikor filmet néztem, a winamp is, mikor zenét hallgattam.. Mikor kikapcsoltam a gépet este, nagyon sokáig kapcsolt ki, egy idő után meguntam és a gombját hosszan nyomva kikapcsoltam inkább én.. De miért csinálja ezt? Most vettük.. mi baja már megint? Mit lehetne vele csinálni?
2014. szept. 6. 09:41
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Valami vírus lesz próbáld leirtani, ha nem megy, telepítsd újra az operációs rendszert.
2014. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon nem értek a gépekhez, még vírust irtani sem tudok. Fent van az eset nod32.. de hogy irtsak vírust?


Újratelepíteni végképp nem tudom, de amúgy is szeretném elkerülni, mert akkor gondolom mindent egyesével újra fel kéne telepíteni rá.. (játékok, programok) meg hova tegyem a képeket, videókat, zenéket stb.? Gondolom letörölné.. Bár egyelőre úgysincs meg mert most hiába kapcsoltam ki 3x a gépet, nem jött még vissza a D..

2014. szept. 6. 09:52
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Megnyitod a nod32 főablakát:

Start --> Minden program --> ESET --> NOD32


Bal oldalt, ott lesz: Számítógép ellenőrzése.


Amúgy Google barátoddal mindent megtalálsz a vírusirtásról és a Windows telepítésről is.

2014. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, a vírusirtást megtaláltam, de az újratelepítéssel inkább nem is próbálkozok, tuti hogy valamit rosszul csinálnék, valamit nem értenék meg, és amúgy is nagyon macerás utána mindent visszarakni. Ezt csak nagyon végső esetben szeretném.


A vírusirtás épp most fejeződött be, semmit sem talált, de közben rájöttem, hogy így a D-ben nem is tud keresni/irtani, mivel jelenleg nincs D meghajtó.. Épp el van tűnve és most nem jön vissza.. De a C vírusmentes.

2014. szept. 6. 10:08
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Akkor vidd szakemberhez. Ha behülyül a Windows Isten se menti meg a telepítéstől. De még a hardver hiba sem kizárható.
2014. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De mik okozhatnak hibát? Szóval én csináltam valamit, amitől ez lett? Telepítettem valami vírust vagy mi? Nem lehet ezt megnézni valahogy?


Most várok, majd egyszer talán visszajön a D, nagyon kéne.. Akkor majd csinálok megint vírusirtást.

De ha a gépen nem jön vissza (szóval a windows intézőben vagy a total commanderben nem látom) akkor nem lehet már megmenteni az adataimat? Minden elveszett ami ott volt?

2014. szept. 6. 10:20
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

A neten is összeszedhetsz bármi ha nem naprakész a vírusirtód és nincsenek felrakva az operációs rendszer frissítései.

De akár nem eredeti, tört felhasználó program és játékszoftver is okozhatja.

2014. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát most egy pár percre visszajött a D, irtottam is vírust, csak a D-ben, kb. 95%-ig jutott el, egy vírust talált, de nem tudta befejezni és kiirtani, mert közben megint eltűnt a D.. Azóta nem jött vissza. ha egyszer visszajön, megpróbálom megint.


Kipróbáltam, ha rámegyek egy D meghajtóban lévő program tulajdonságaira és megpróbálom ott megnyitnia fájl helyét, akkor mit ír. És: "az a meghajtó vagy hálózati kapcsolat, amelyre az XY program parancsikon mutat, nem érhető el. Ellenőrizze, hogy a lemez megfelelően van-e behelyezve, vagy a hálózati erőforrás elérhető-e és próbálkozzon újra." Nem tudom, ez segít-e valamit. Megnézném, hogy a h. erőforrás elérhető-e, de azt sem tudom, mi az. Hogy nézzem meg? Tudom, google a barátom, de én nem találom, vagy amit találok, abból semmit sem értek.


Lehet, hogy nagyon hülye kérdés/ötlet, mert semmit sem értek én ehhez és fogalmam sincs, a gépben mi hogy van, de nem lehetne mondjuk olyan baja, hogy a gépben az a valami, amin a D meghajtó van elmozdult/kihúzódott vagy ilyenek? Vagy az nem is külön van a gépben, akkor a C is eltűnne?

2014. szept. 6. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!