Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen OLCSÓ (60ezer kb)...

Milyen OLCSÓ (60ezer kb) laptopot vegyek? (nem értek hozzá)

Figyelt kérdés

Sosem volt laptomon, most azonban kénytelen vagyok venni (egyetem, koleszba költözök)


De egyáltalán nem értek hozzá, fogalmam sincs milyet vegyek!


Az asztali számítógépem ugyencsak sz*ar, Windows XP professional 2002, Intel celeron CPU 2.00 Ghz, 1.996 Ghz, 504MB RAM


de én ezzel nagyon boldog voltam eddig, és ennél nagyobb élményre nem is vágyok, nem photoshoppolok, nem játszok stb


amire kell:

- rengeteg internetezés

- film, zenenézés, letöltés

- office cuccok


Ilyesmik, semmi extra!


van vmi ötletetek?


Melyik márkák a legjobbak?

És tényleg nagyon gáz ha celeronos processorja van?

azok a legolcsóbbak, de ha csak 'mindennapi' dolgokra használom, akkor tök mindegy, hogy celeron, nem?? (gondolom én...)


szeretném ha MEGBÍZHATÓ lenne, lehetőleg jó aksival, ne kelljen vele 5 percenként szerelőhöz járkálni stb!


2014. aug. 27. 15:23
1 2 3
 11/21 Szirty ***** válasza:

Ha én a helyedben lennék, akkor Dell Latitude D630-at keresnék. Már kétszer is beleakadtam olyan hirdetésbe ahol 30 és 40 ezerért adták. Annyit bőven megér.


Ilyen gépet használok a cégnél a mai napig. Hat éves! Eredeti akkuval ami még most is 2 órát bír.

Ipari körülmények között napi 6-8 órában van használva (kivéve hétvégéket).

Rendkívül strapabíró gép.


Persze mint minden gépet ezt is le lehet pusztítani ha nem vigyáznak rá, úgyhogy ha használtat veszel mindenképp jól nézd meg milyen állapotban van.

2014. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ennyiért használtan jó gépeket kapsz, ami tökéletesen elég arra, amire te akarod használni:

Az itt meghirdetett gépek mindegyikre minőségi, nem leharcolt gépek, mind üzleti céli, amit a tartósság jegyében készítettek:

[link]

Én a DELL Latitude E5500at venném, 4 gigára bővített ramal.

2014. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"a teljesítmény meg az asztali gépedhez képest is sokkal kisebb"

Azért megnézném, hogy androidos cortex a7 vs celeron xp esetén melyik a gyorsabb (használatkor). Mert lehet teljesítményben a pc nyerne, viszont az nem jelenti, hogy sebességben is.


"Nem elég komoly használatra, nagyon gyatra a teljesítményük."

Na ez kicsit vicces. Tehát azt állítod, hogy egy tablet teljesen alkalmatlan youtubehoz, böngészéshez, videó és zenelejátszáshoz illetve officehoz. (hiszen erre szeretné használni)

Az én telefonomban egy egymagos 600MHz-es proci döcög egy ősrégi androiddal és a fent leírt feladatokat még az is el bírja látni. Sőt!! Kapaszkodj meg, de nem szaggat rajta a 800*480-as film! (HD-vel nem próbáltam, mivel ekkora csak a kijelző.) De még a youtubeal sem volt gondom. Egyedül az office volt kényelmetlen a nagyon kicsi kijelző miatt, de ez tablet esetében jóval nagyobb.


Szerinted milyen teljesítmény kellene ahhoz, hogy meghallgass egy zenét youtubeon? Tiszta ökörség egy erőművet használni (ami használt tehát az akksija még szar is) egy olyan feladatra amire egy olcsóbb és kevesebbet fogyasztó termék elég lenne. Számára a hordozhatóság is fontos illetve a hosszú üzemidő. A "lehetőleg jó aksival" kitételnek egy használt gép aminek ráadásul (feleslegesen) brutális a fogyasztása szerintem nem tesz eleget...


"Mind memóriát, mind merevlemezt fillérekért lehet cserélni."

Nem tudom mi számít neked filléreknek, de ha új hdd-vel és rammal számolok akkor az nekem nagyon nem "fillérek". Vagy ha te ezt párezer forintból megoldod, akkor vegyél nekem is, mert ha újjal számolok akkor sehogy se jön ki 20 alatt... (500GB hdd + 4GB ram)

2014. aug. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az én telefonomban meg 1.7ghz-es duplaszálas processzor van, meg így is használhatatlan a böngésző, ha nyitva tartok több tabot bonyolultabb honlapokkal. Office szoftverekkel meg az asztali gépem (i5, 16gb RAM, ssd) is bedöcög néha, ha nagyobb, párszáz oldalas doksikat akarok szerkeszteni sok-sok ábrával, táblázattal. (Az androidos telóm meg meg sem nyit többmegás doksikat).


Igen, igazad van abban, hogy egy filmet meg lehet nézni, egy weblapot lehet böngészni, egy egyszerű doksit lehet szerkeszteni tableten is, de ha mindezt intenzívebben műveli, több tabos böngészés, több nyitott doksi, nagyobb felbontású filmek, a tablet kínszenvedés lesz. Torrentezést ne is említsük.


Próbáltam pár csúcskategóriás tabletet nemrég, az a véleményem, hogy inkább egy amolyan unaloműző játékszerként lehet használni, nem való komoly dolgokra.


Ami meg a filléres alkatrészeket illeti, használtan megkapod ennyiért, a legtöbb eladó engedi, hogy leteszteld, de egy 3 év garis merevlemez 10k-ért sem nagy érvágás egy 25-30k-s laptophoz szerintem.

2014. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14 Akkor mások az igényeink. Asztalinak én is egy erőművet használok (más okokból) de nekem eddig nem volt gondom a 120-130 oldalas doksikkal sem. (Laptopnál: i3, 4gb ram, és 5400-as hdd) vígan ment rajta minden. Igaz, annyira azért nem gyakoriak a 100 oldal fölötti dokumentumok bár ez nyilván az egyetem szakja is befolyásolja. Mindenesetre ez az office szegénységi bizonyítványa, teljesen mindegy milyen gépet adsz neki a nagy dokumentumokkal meg fog küzdeni. Ez olyan mint az adobe reader (tetü lassú még i7-en is). Foxit pedig száguld a 250-300MB-os pdf-el ami tömörítés nélküli grafikákkal van tele.


Egyébként a ram+hdd mellé még akkor hozzá kell venni az új akkumulátort is.


Na mindegy, a tapasztalataink alapján más a véleményünk erről a dologról, de majd a kérdező eldönti neki melyik megoldás a szimpatikusabb. :) Én magam részéről elmondtam amit gondolok, az érveimet, szóval ezzel én le is zárom ezt a vitát.

2014. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek, tabletet nem veszek :) laptop kell!


Nézegetem azokat amiket mondtatok, a dell latitude-ot meg a lenovo thinkpad-et is, de azt hiszem jobban járnék ha nem használtan vennék...főleg olyat amihez nincs garancia olyat tuti nem veszek


úgy döntöttem rászánok egy olyan 100ezret


ami nagyon népszerűnek tűnik az olcsóbbak közül a ASUS X551CA, pentium processzorral van újannon 100ezer alatt. sztetek ez jó lenne, van i3-ben is, de az olyan drágább... szerintem nekem elég lenne a pentium, de nem tudom meddig bírná, most három évig nem lesz pénzem laptopot venni :)


amiket nézek az a

dell latitude fajták

dell inspiron 15 3000

HP 250

meg ez az asus amit mondtam, a pentium meg a i3 verziók


nem tudom melyiket válasszam :/

2014. aug. 28. 12:23
 17/21 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ez a windows 8 tényleg annyira szörnyű? Mert jót még nem olvastam róla, de az újabb laptopokon windows 8 van és mindenki szidja
2014. aug. 28. 12:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Windows 8 nagyon rossz,8.1 tűrhető.
2014. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Windows 8 tényleg egy borzalom. Külső programok segítségével használhatóvá lehet tenni (visszakapod a rendes startmenüt, nem azt a pótlékot ami a 8.1-ben van) letiltod az oldalsó menüket, stb..

Egyébként gyors és jól kezeli az új hardvereket, csak a felhasználói felülete az ami kritikán aluli.


Laptopból (gondolom nem akarsz linuxot) akkor erősebb kell tehát egy i3 körüliben gondolkodj mert a windows az erőforrásigényes. Ha beéred egy ubuntuval vagy linux minttel akkor elég a gyengébb gép is. (Megjegyzem, amire te akarod használni a linux teljesen megfelelne...)

2014. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja és 4 giga ram alatt felejtős... főleg a windows!
2014. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!