Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen OLCSÓ (60ezer kb)...

Milyen OLCSÓ (60ezer kb) laptopot vegyek? (nem értek hozzá)

Figyelt kérdés

Sosem volt laptomon, most azonban kénytelen vagyok venni (egyetem, koleszba költözök)


De egyáltalán nem értek hozzá, fogalmam sincs milyet vegyek!


Az asztali számítógépem ugyencsak sz*ar, Windows XP professional 2002, Intel celeron CPU 2.00 Ghz, 1.996 Ghz, 504MB RAM


de én ezzel nagyon boldog voltam eddig, és ennél nagyobb élményre nem is vágyok, nem photoshoppolok, nem játszok stb


amire kell:

- rengeteg internetezés

- film, zenenézés, letöltés

- office cuccok


Ilyesmik, semmi extra!


van vmi ötletetek?


Melyik márkák a legjobbak?

És tényleg nagyon gáz ha celeronos processorja van?

azok a legolcsóbbak, de ha csak 'mindennapi' dolgokra használom, akkor tök mindegy, hogy celeron, nem?? (gondolom én...)


szeretném ha MEGBÍZHATÓ lenne, lehetőleg jó aksival, ne kelljen vele 5 percenként szerelőhöz járkálni stb!


2014. aug. 27. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
350-450k alatt ne akarj megbízhatót. 60k-ért én inkább használtat ajánlanék, már 30-ért kaphatsz olyant, aminek a teljesitménye elegendő, ebből ha veszel kettő komolyabb modellt, az sokkal többet tart, mint egy 60 körüli új!
2014. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

60.000-ért megbízható laptopot nem kapsz..

Legfeljebb használtat... vagy a leggagyibb márkátlan kínait.


Ennyiért leginkább használt,bár azok sem megbízhatóak (pl. merevlemez megdögölhet,akksit nem tudni milyen)

2014. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen nézegetek ilyen 'újraöltöztetett' gépeket amihez van garancia


de végülis csak azt akarom tudni, hogy milyen laptopot vegyek ami kb ugyanazt nyújtja mint az eddigi asztali sz.gépem. mert amire mások azt mondják hogy 'sz*ar' az lehet h nekem pont elég. attól félek h megveszek valami drágábbat ami jobb annál mint amire szükségem van és kidobom rá a pénzt :D

2014. aug. 27. 15:33
 4/21 anonim ***** válasza:
Lenovo Thinkpad T, HP NC/Elitebook, esetleg Dell Latitude modellek. Legalább core 2 duo CPU, 4gb RAM. Merevlemezt olcsó cserélni-bővíteni, akksit dettó.
2014. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Én kisebben gondolkodnék a helyedben. Gyengébb, olcsóbb, de sokat bír az akku! És egy acer nem feltétlen annyira rossz.

[link]

Ez sem 60, az igaz, viszont nem tudom mennyire vagy linux párti. Ha ragaszkodsz a windowshoz akkor pedig kell a 4GB ram, mert lassabb lenne az új gép a win7-el mint a régi az XP-vel.


Másik lehetőség a tablet (köthetsz hozzá billentyűzetet és egeret is akár) android is tudja amire neked szükséged van, olcsó, sokat bír és könnyű.

[link]

billentyűzet hozzá:

[link]

És elvileg egér is köthető, csak adapter kell..

2014. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Tableten a kis méretet, mobilitást fizeted meg, a teljesítmény meg az asztali gépedhez képest is sokkal kisebb.


Acert meg tágas ívben kerülni!

2014. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

A feladatnak a tablet teljes mértékben megfelelne... ne mond már, hogy nem elég arra amire kitalálták!! :D


Az acer pedig valóban nem a legjobb márka, de azért annyira nem is rossz! Ár/érték arányban egész jó..

Telepítettem Dell-t és Lenovo-t is mostanában és pl az utóbbinak borzalmas a támogatottsága. A régebbi készüléknél bizonyos driverek nem támogatták a 64 bites rendszer (a laptop 4GB RAM-al volt szerelve). A másik szintén lenovonál pedig nem megfelelő driver volt feltöltve a honlapra. Az intel oldaláról kellett összevadászni a wifit. Mind a két eszköz 200 fölötti kategóriába tartozott, szóval náluk sincs kolbászból a kerítés. Az acert pedig évek óta nyúzom és még nem volt vele gondom. Ettől függetlenül igen, jobb mondjuk egy Dell, de azért ne akarjál már egy vagyonért vetetni vele egy laptopot aminek a 90%-át ki sem fogja használni. A használtat pedig én nem támogatom. Valószínűleg se HDD se memtestet nem fog futtatni vásárlás előtt, a rejtett hibákról meg nem is beszélve. Boltból pedig ami filléres és használt is az meg olyan amilyen. Olcsó húsnak... Na attól még egy acer is sokkal jobb!

2014. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"A feladatnak a tablet teljes mértékben megfelelne... ne mond már, hogy nem elég arra amire kitalálták!! :D"


Nem elég komoly használatra, nagyon gyatra a teljesítményük.


"A használtat pedig én nem támogatom. Valószínűleg se HDD se memtestet nem fog futtatni vásárlás előtt, a rejtett hibákról meg nem is beszélve."


Mind memóriát, mind merevlemezt fillérekért lehet cserélni.


"Boltból pedig ami filléres és használt is az meg olyan amilyen. Olcsó húsnak... Na attól még egy acer is sokkal jobb!"


A komolyabb Dell, HP, Lenovo gépeket napi 8 órai munkára tervezték és sok-sok hurcolászásra, nagyonnagyon nem lehet összehasonlitani egy alsókategóriás acerrel, amit ha kezedbe veszel, recseg-ropog. Egyedül a nagy teljesítmény igénye indokolná új laptop vásárlását, de a kérdező számára ez sem fontos.

2014. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem fillérekbe kerül egy új HDD és a memória se....


Fillérek 10.000 forint alatt vannak egy 100k vagy a feletti összegbe kerülő laptopban,10k egy 60k-s laptopban már sok.


10k-ból nem veszel új ramot és 1TB-s laptopot...

2014. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy bár nem használnám 'megterhelő' dolgokra pl játékok, azért SOKAT használnám úgyh vmi strapabíró kéne
2014. aug. 27. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!