Varga ákosss kérdése:

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Bekapcsolás után rákattintok a felhasználói fiókra. Ezek után bekapcsol, de nem tölti be a windowst,tulajdonképpen. Az asztal teljesen üres, egyedül a háttérkép, valamint az IObit Advanced system care nevű program egy 'widgete' jelenik meg, semmi más... Az internetbe is csak úgy tudtam belépni, hogy azon a widgeten rákattintottam a facebbok ikonra, mire megnyitotta a chrome-ot és kihozta a program facebookos oldalát... Ötlet? Mi a teendő ilyenkor?(windows XP oprendszer)

2014. aug. 22. 18:16
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Alt+Ctrl+Del > Feladatkezelő > Fájl menü > Futtatásba: explorer.exe és OK


Ha minden rendszerindításnál be kell írni, akkor szükséges a windows asztal indítófájl-bejegyzések ellenőrzése:

Futtatásba: regedit

Majd a következő kategőriákban kell keresni

HKEY Local Machine > Software > Microsoft > WindowsNT > Currentversion > Winlogon

és

HKEY CurrentUser > Software > Microsoft > WindowsNT > Currentversion > Winlogon (nem feltétlenül szerepelnek a következő adatmezők, de érdemes megnézni, ha nincsenek, akkor nem kell létrehozni)


A fenti két helyen található két mező (csak ha van!) értéke PONTOSAN a következő legyen, ha más lenne:

Shell="explorer.exe"

Userinit="C:\Windows\system32\userinit.exe," (vessző is!)

2014. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

HKEY Local Machine > Software > Microsoft > WindowsNT > Currentversion > Winlogon mappában sok fájl van, de csak egynek nincs értéke, amelyiknél azt írja, hogy 'alapértelmezett'. Oda kell írni a Shell="explorer.exe"-t?

Valamint

HKEY CurrentUser > Software > Microsoft > WindowsNT > Currentversion > Winlogon mappában is van egy ugyaniylen rendszerleíró fájl, amin azt írja, hogy alapértelmezett, de nincs megadva neki érték. Oda kell megadni értéknek azt, hogy Userinit="C:\Windows\system32\userinit.exe," ?

2014. aug. 23. 15:31
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Nálam sincsenek a jelzett mezők a HKEY CURRENT USER kategórián belül, de a HKEY LOCAL MACHINE kategóriában a jelzett alkategóriában megvannak.

Ha nálad egyik helyen sincsenek, akkor az egyik jelzett helyen az üres részen jobbgomb > Új > Karakterlánc és névnek írj be a "Shell"-t, majd ugyanígy "Userinit"-et, aztán duplaklikk mindegyiken és értéknek meg a hozzájuk tartozót.


Csináltam egy összevágott képernyőképet és jelzéseket:

[link]

2014. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Á, értem. Nos megnéztem, de mindkét fájl megvan és rendben van, a fent lévő értékek voltak megadva nekik, szóval a probléma valahol máshol lehet... Azért köszönöm!
2014. aug. 23. 21:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként most az van, hogy a windows ugyan feláll, de állandóan lefagy, kb 5 perc után.....
2014. aug. 23. 21:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!