Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7-ről 8.1-re váltás?

Aspikami kérdése:

Windows 7-ről 8.1-re váltás?

Figyelt kérdés

Megéri váltani Windows 7-ről? Olvastam pozitív, negatív véleményt is, (bár a negatív legtöbbje kimerült annyiban, hogy :Ne használd mert szar.), de nem tudtam dönteni.Legfőképp játékra használom a gépem. Kicsit félek a start menü hiányától is. Nincsenek kompatibilitási problémák?

Szívesen fogadok pozitív és negatív véleményt is, de ha kérhetném indokkal, nem úgy mint fentebb említem.

Köszönöm!



2014. jún. 30. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem eddig nincs vele problémám, én azért használom mert ehhez voltak driverek, de nekem bejött, amúgy start menü van, csak kicsit más, és máshogy kell kezelni
2014. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Fél óráig bírtam vele. Elkúrt egy rendszer szerintem.
2014. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Én a múlt héten raktam vissza a 7-et. 8.1-en játékokban laggolt az egér, 7-en sokkal simább a működése. Meg akkor jöhetnek a kompatibilitási problémák, szerencsére én nem találkoztam velük. Annyi baj volt, hogy a Hamachi mindig szarakodott. A játékok pedig ugyanúgy futnak mind2 rendszeren.
2014. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Win 7 Home premium 64bit-ről váltottam 8.1 64 bitre, elsőre kicsit szokatlannak találtam a 8.1-et, de körülbelül egy óra alatt már otthon éreztem magam benne, de ami nagyobb szó a feleségem is hihetetlen gyorsan megszokta. A 8.1 a kijelződhöz állítja magát telepítésnél, ha érintőkijelzővel rendelkezel akkor metro, ha sima monitor akkor egy asztal, ami szinte ugyan az mint a win 7-é, a start gomb a metro-t hozza elő, de ott is egyszerű a navigálás. Negatívumot annyit tudok írni, hogy a túlzott egyszerűsítés egy kicsit eldugott pár beállítási lehetőséget. Én elégedett vagyok a rendszerrel, pár kompatibilitási problémám volt, de trükközéssel megoldottam. Gyorsaságra, egy hajszálnyit gyorsabb, stabilitásra oké, jól testre szabható. Korrekt rendszer. Egy próbát mindenképpen megér.
2014. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem jött be. Még a kezelőfelület javíthatóságának ellenére sem. A Classic Shell nagyjából helyretette a kezelőfelületet, a Start menü hiányosságait fixálta, de teljesítmény terén nálam 2 hasonló gépen is rosszabb volt a Windows 7-nél és néhány régebbi programom nem futott rajta megfelelően (de ez azért nem jellemző). A legnagyobb bajom az volt, hogy a HDD-m állandóan dolgozott, még akkor is, ha semmit nem csináltam és meg is lehetett érezni kicsit időnként. 4GB RAM alatt ilyet nem tapasztaltam Windows 7 x64 alatt, de Windows 8-nál igen. Szerintem ez sem nagyon jellemző probléma, ilyenre azért viszonylag kevesen panaszkodtak, szóval mindezek ellenére én azt mondom, tegyél vele egy próbát, veszíteni nem veszítesz vele semmit. Lehet, hogy a te géped esetén minden rendben lesz.
2014. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Emberek ***** válasza:
93%

Én kipróbáltam (igaz virtuális gépben, és Win7 alaprendszer futtatása mellett), de alapjáraton nem találtam lassúnak, és nem találtam olyan dolgot ami kifogásolható lenne. Személy szerint nekem tetszik mind a csempés kezdőképernyő, mind a klasszikus asztali nézet. Az viszont zavaró lehet, hogy egy csempés alkalmazás nem mindig értesít ha asztali nézetben vagy (legalábbis én ezt tapasztaltam az alatt a pár nap alatt, azóta lehet javították).

Három dolog miatt nem tettem fel a gépeimre:

-a család nem biztos, hogy meg tudná szokni

-és nem tudom az összes gépemre feltenni mivel viszonylag régi a gépállomány

-eddig én is féltem a kompatibilitási problémáktól

Ettől függetlenül összességében meg vagyok vele elégedve, engem nem zavar a start menü hiánya, meg lehet találni így is a dolgokat. Az egyetlen dolog amit hátrányként élek meg, hogyha a WP8.1-es mobilomon témaszínt váltok, és ugyanazzal a fiókkal vagyok bejelentkezve gépen, akkor ott is változik, és ez igaz fordítva is.

2014. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

A legfőbb probléma vele az, hogy macerásabb a használata. Apróságokról van szó, de ugye sok kicsi sokra megy. Sok esetben ugyanazt a feladatot több kattintással lehet elvégezni, mint korábbi windows verziók alatt.


Néhány szintén apró, de mégis hasznos funkció hiányzik belőle. Pl. nincs a tálcán windows update ikon, azaz nem tudod, mikor vannak új frissítések, hacsak nem figyeled a bejelentkező képernyőn az apró betűt... A microsoft azt hiszi, hogy mindenki automatára állítja... Sőt, ugyenebből a felfogásból kiindulva (mindenki automatára állítja) a windows defender nem képes a saját adatbázisát frissíteni, és ráadásul tálcaikonja sincs. Ha probléma van a géppel, és véletlenül nem látod meg a felső sarokban az 5 másodpercre felugró figyelmeztető panelt, akkor nem is fogod tudni, hogy vírusos a géped. Mert ugye a microsoft gondolatolvasó, és ahogy nem feltételezi, hogy egyes felhasználók csak értesítést kérnek a frissítésekről, ugyanúgy nem feltételezi az egyébként teljesen haszontalan action center ikon kikapcsolását se...


Mi van még? A start menü hiánya leginkább azért fájó, mert a helyettesítő start képernyőről hiányzik az az alapvető funkció, hogy egy gyorsan és könnyen elérhető helyen összegyűjtse a leggyakrabban használt programjaid állandóan frissülő listáját. Pedig ezt előszeretettel használtuk már az XP óta.


Mi lehet még problémás? Ha eddig kikapcsolva tartottad az UAC-ot, akkor lesznek problémáid, mert a 8-ban többé nem lehet kikapcsolni. Illetve igen, registry-n keresztül, de a fél rendszer leáll tőle, mert a metró felület nem működik UAC nélkül. És ugye a start menütől az egyes vezérlőpult beállításokig, vagy éppen a wifit beállító felület is mind-mind metró alapú.


Megemlíteném az esztétikai problémát is, bár ez természetesen szubjektív. Szerencsére az ablakok színei, a start képernyő stb. úgy-ahogy testre szabható, de véleményem szerint a minden dekorációt mellőző, egyszínű bejelentkező felület valahogy az MS-DOS időket idézi. Nem, tévedek, még a Norton Commanderben is volt egy-két díszítő sáv, elválasztó panel stb. Legalább a kép köré tehetne valami keretet...


Vissza kicsit objektívebb vizekre. Mondok pár pozitívumot is, csak hogy ne köpködésnek tűnjön a hozzászólásom. Egy jó SSD-vel és UEFI alaplappal ellátott rendszerbe nagyon is új életet tud lehelni, rendkívül gyorsan mozog. Az újabb procikra jól van optimalizálva, ezeken teljesítménynövekedés is tapasztalható. Egy pici még régebbi gépeken is, mivel a csicsák kiszedésének legalább annyi pozitívuma van, hogy erőforrások szabadultak fel.

2014. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld ;-)

Akkor szerintem megér egy próbát, de nyugodtan jöhetnek még vélemények. Pl: Játékok alatt, hogy viselkedik

2014. jún. 30. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Ez szép és jó, de ebből a felhasználók 99%-nak kb a start menü ami számít(de ilyen szempontból 7-ben is lehet keresni a hibát, de ugye azt már megszoktuk). A moder ui viszont teljes mértékben testre szabható, a gyakran használd programjaid úgy teszed oda ahogy akarod, olyan csoportban ahogy akarod.

2014. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

22:19: A start menü "kinyitatlan" részéről volt itt szó, még írtam is, hogy állandóan frissülő lista. (A felhasználók ama bizonyos 99%-a éppen ezt a részt használja, és csak ezt.) Ki lehet tűzögetni programokat mindenhová természetesen. Csak ha hasonló funkciót akarsz imitálni, akkor minden programfuttatás után át kell rendezned az ikonjaidat. Mégis ki vállalná ezt be? Még nagyobb macera, mint egy fix helyen megkeresni több kattintás árán.


Hogy a windows update-et a felhasználók 99%-a nem használja, itthon igaz lehet, mert sok a kalóz, és még anno XP idején elterjedt a rémhír, hogy kalóz rendszerrel nem lehet használni, így az átlag felhasználó reflexből kikapcsolja. Mindez azonban nem jelenti azt se, hogy helyes ez így. És természetesen automatára állítani is felelőtlenség. Soha nem nézed meg, hogy mit telepít a microsoft a gépedre? Szerintem az NSA botrány óta nem kell paranoiásnak lenni ahhoz, hogy legalább elolvassa előtte az ember. De mondok más példát. Néha egyszerűen csak elrontják. Egyszer feltelepített a windows update a 10 éves PS/2-es egeremnek egy laptop touchpad drivert. Mondanom kell, nem örült neki, és nem kis vesződség volt helyrehozni.

2014. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!