Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy alaplapra rá ventillátort...

Egy alaplapra rá ventillátort lehet összesen rácsatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen alaplapom Gigabyte GA-F2A55M-S1 (most vettem netről) és vettem egy olyan gépházat amibe alapból van egy 12 cm-es világító ledes ventillátor elöl.Gépházba még +3 ventillátor hely van,nekem van még 2 8 cm-es ventillátorom érdemes lenne felszerelni csak nem tudom hogy rá lehet e.van annyi foglalat az alaplapon? Sajna nem értek hozzá nem én csinálnám csak kíváncsi vagyok.
2014. jún. 18. 11:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

elől lentre(befúj) oldalet(befúj) 1 venti, ezek az alaplapra összekötve (y kábel, már linkelték ezt hiszem)

hátul fentre (molex-fan átalakító, maxon pörögne, ezt is linkeltek)

2014. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem érdemes az alaplapi csatlakozót két ventilátorral leterhelni, mert sebességjelző jelet úgyis csak az egyikhez továbbít, tehát csak az egyik ventilátor sebességét szabályozza, a másik maxon pörög.
2014. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Olyan sebességjelző vezeték csak a 4 pinesen van, ugye?

Csak mert valami ilyesmit olvastam, mielőtt összeraktam a gépem. Jah, meg azt, hogy a 3 pines maxon fog menni... Aztán kiderült a gyakorlatban, hogy mégsem...

2014. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Megpróbáltam utánanézni, és azt találtam, hogy 3 pinesnél a középső (?) a fordulatszámmérő jelét továbbítja. Szóval max. az okozhatna problémát...
2014. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

- negatív

+ pozitív(12V)

f fordulat visszajelzés(ventilátor adja az alaplapnak)

p fordulatszám szabályozás(alaplap adja a ventilátornak)


a jól tervezett venti y kábelek:

3-pines: egyik 3 pin(-+f), másik 2 pin(-+ )

4-pines: egyik 4 pin(-+fp), másik 3 pin(-+ f)


ha 4 pines az alaplapi aljzat és a ventilátorok is, akkor mind a 2 venti sebessége állítva lesz, de az alaplap csak egyik ventilátor fordulatát látja


ha 3 pines az alaplapi aljzat akkor 2 eset van:

- ventik maxon pörögnek , alaplap csak egyik ventilátor fordulatát látja

- jobb alaplapok képesek feszültség(+) alapján vezérelni a sebességüket(mind2ét), alaplap csak egyik ventilátor fordulatát látja

2014. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

erre nem félreírtam :)

itt van jól:

4-pines: egyik 4 pin(-+fp), másik 3 pin(-+ p)


más szóval a fordulatszám csak az egyik ventilátotól lesz küldve az alaplapnak, de mindkettő sebessége állítva lesz

2014. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14nek


a vezetékek sorrendje

negatív, pozitív, fordulatszám visszajelzés, pwm szabályozás

2014. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!