Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy alaplapra rá ventillátort...

Egy alaplapra rá ventillátort lehet összesen rácsatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen alaplapom Gigabyte GA-F2A55M-S1 (most vettem netről) és vettem egy olyan gépházat amibe alapból van egy 12 cm-es világító ledes ventillátor elöl.Gépházba még +3 ventillátor hely van,nekem van még 2 8 cm-es ventillátorom érdemes lenne felszerelni csak nem tudom hogy rá lehet e.van annyi foglalat az alaplapon? Sajna nem értek hozzá nem én csinálnám csak kíváncsi vagyok.
2014. jún. 18. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]


"1 x CPU fan header"

"1 x system fan header"


Tehát 1 CPU hűtő, 1 ház hűtő csatlakozó vna rajta.


A táp szabadon lévő vezetékeire lehetne még ventilátorokat kötni, de azok maxon mennének...

2014. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egy ilyen átalakítóval például:

[link]


(Ha olyan 3 pines a csati a ventilátorokon.)

2014. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Bocs, rossz kép :D


Ilyen elosztóval az egy szem alaplapi csatlakozóból tudsz 2-t csinálni...

2014. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyesmit kerestem elsőre:

[link]


A régi fajta csatlakozókra (amit a régi lemezmeghajtókba, winchesterekbe kellett dugni) lehet rádugni...

2014. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
vagyis akkor rá lehet kötni csak nem az alaplapra hanem a tápra,de kábel kell hozzá?
2014. jún. 18. 11:10
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, és ha a tápra kötöd, akkor az max. fordulaton pörög.

Lehetne valamilyen szabályozót barkácsolni hozzá... vagy venni (de ez gondolom drága)...


Az az elosztó, amit elsőre linkeltem, nem tudom mennyire használható. Lehet, hogy nem jó ötlet leterhelni 2 propellerrel az alaplap csatlakozóját, amit 1-hez találtak ki...

2014. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát de akkor akinek több ventillátorja van hogy csinálja? gondolom az is arra köti rá
2014. jún. 18. 11:18
 8/17 anonim ***** válasza:
általánosságban 1 alaplapi venti aljzat elbír 2 ventivel(persze itt nem extrém ventikre gondolok) gond nélkül
2014. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nekem azért kellenek a ventik mert mondta ismerősöm az a proci amit akarok(AMD a8 5600k) lehet túlmelegedne amilyen játékokon játszanék a gyári ventillátorával.
2014. jún. 18. 11:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem rég raktam össze egy szerényebb-közepes konfigot. És azon az alaplapon 2 ház ventilátor csati volt, ami nekem pont elég volt (elöl 1, hátul 1).
2014. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!