Ubuntu baj van!?

Figyelt kérdés

Segítség.

A legujabb lts kiadás.

A képernyő szilánkozik, már a menüben.

Félig magyar.

Videókártya nvida 6800 gt

ventilátor eszeveszetten forograjta

windows 7-en csendes

Ubuntu oldal szar nem lehet regisztrálni valaki hansználja az emailcímem…………… ……………… lehetetlen de oké …

Nincs net a gépen.



2014. jún. 4. 21:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom normális e de csak üres járatban majdnem 1 giga ram van használatban. Nem baj mert van miből, csak a win7 is kevesebbet eszik aeroval és lesem fagy, azt hittem a linuxok gépigénye kisebb.

Kiprobáltam egy deb csomagú drivert is de azt sem engedte településíteni.

Remélem ma majd reggel valaki tud segíteni nekem és megmondja mi a baj.

Ezzen a gépen volt már amúgy linux de 3 vagy inkább négy éve sokkal rosszabb,integrált ráadásul inteles videókártyával, kevesebb rammal és nem fagyott le, semmi baja nem volt.

Szóval most a videókártyámat nem szereti pedig nvidia és régi darab is és úgy gondolom a kártya hardveres specifikációja bőven elég lenne az ubuntunak.

Szvsz driver, de hogyan kell megoladni teljesen tanácstalan vagyok.

A driver kezelőben talál 3-4 nvidia azt hiszem zárt eredeti libary meghajtókat, de mikor alkalmaznám abba hagyja és vissza ugrik arra a szilánkos fosra.

A magyar nyelv vicces. Bár szerintem én megtettem mindent hogy lemagyarítsam.

Na de lényeg aki ért hozzá segítsen, kérem.

2014. jún. 5. 02:21
 12/19 Tom Benko ***** válasza:
Videokártya drivert érdemes az NVidia saját oldaláról letölteni. A ventillátor forgatására az acpi-t kell zaklatni. Próbálkozz kérdésekkel a HUP oldalon.
2014. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem minden hardverrel haverkodik a GNU/Linux.


Keress a Szoftverközpontban (ha még ez a verzió tartalmazza) valami nVidia zárt meghajtó program nevű borzadmányt és próbáld telepíteni (asszem root jogosultság kell hozzá).

2014. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Újra raktam nem változott semmit csak annyit hogy telejesen angol lett.

[link]

ezt letőltöttem meg egy másikat.

.run bátorkodtam azt hinni hogy ez egy exe szerű fájl, de lehet hogy tévedtem mert a gpaid vagy mi szürke lesz,lefagy.

Nagyszerű rootoljam. Oké. Nincs valami olyan beállítás ami minden jogomat rendszergazdává teszi?

Lehetőleg grafikus, nem pedig ez az idejét múlt terminálos pötyögős.

Mit szedjek le honnan és hogy rakjam fel hogy egyáltalán lehhesen használni ezt a rendszert????

2014. jún. 5. 16:10
 15/19 A kérdező kommentje:
Na sikerült elérni hogy teljesen magyar legyen.
2014. jún. 5. 16:39
 16/19 A kérdező kommentje:

Na rá jöttem annyira hogy a.run a terminálba az sh nvidia-xy.run.

El is indulna de root jog hiánya hiba.

Hiába írom előtte a su root, sudo nautilus-t akkor is root hiány hiba.

A szoftverközpontban és a driver kezelelőben azért nem enged váltani,telepíteni mert várja az adat hordozót és megáll úgy a negyedén az ubi szinű ákapot csík.

A szoftverközpontban pedig ki is írja hogy kell neki a cd.

De pendrivra bootoltam.A gép booltolta is mindig, de az ubuntu nem ismeri fel cd-nek :S mit csináljak?

2014. jún. 5. 18:37
 17/19 A kérdező kommentje:
na cseréltem a drivert
2014. jún. 5. 19:43
 18/19 Tom Benko ***** válasza:
Grafikus root jogok? Gksu a te barátod. Egyébként elámulnál, mit lehet a terminálban varázsolni, GUI-n meg nem. Speciel az NVidia driereit kénytelen vagy a sudo izémizé formában megoldani, vagy megtalálod repóban a csomagját.
2014. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Tom Benko ***** válasza:
MOndjuk Linux esetén az újratelepítgetés teljesen felesleges, elegendő az illetékes konfigfájlokat megfelelően ellátni tartalommal.
2014. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!