Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A torrentezés akkor is illegál...

A torrentezés akkor is illegális, ha az új Ubuntu 14. 04-et azzal töltöm le?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom az Ubuntut letölteni ingyenes, de a torrentezés közben nem csak letöltök, hanem fel is.

2014. máj. 2. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az is igen. Bár aztán ki tudja, igazából az egészbe az az illegális, hogy tulajdonképpen ingyen letöltöd azt, amit elvileg meg kéne venned.
2014. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A torrentezés nem illegális. A kérdés pedig meg is erősíti, hiszen nem jogsértő anyag forgalmazására használod.


Más dolog hogy jogvédett tartalom terjesztésére is lehet használni, egyes országok jogszabályai szerint ez tiltott vagy tűrt.

2014. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az Ubuntut - vagy bármilyen freeware, szabadon elérhető szoftvert - töltöd le - amit ingyenesen és legálisan tölthetsz le és fel - akkor nem.


Olyan filmeket/zenéket, amik jogvédelem alatt vannak legálisan tölthetsz le, de nem oszthatod meg.


Kereskedelmi, másolásvédelmet tartalmazó (és a terjesztésben azt kiiktató programot tartalmazó) szoftvereket nem lehet sem letölteni, sem feltölteni.


[link]

2014. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Engem a feltöltés része zavar a legjobban, mivel így terjesztem másoknak az Ubuntut és azt csak a hivatalos oldalról lehet letölteni legálisan. És az Ubuntu nem az én tulajdonom, így elméletileg nem is terjeszthetném a készítői írásos engedélye nélkül.

A szerzői jogokért mostanában keményen fellépnek, Youtubeon pl.

2014. máj. 2. 21:39
 5/18 anonim ***** válasza:

Ne aggódj kutyát nem érdekli h mit szedsz le torrentröl.

Én már 7 éve csinálom semmi bajom.

2014. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 P.O.C. ***** válasza:
100%

A bittorrent egy zseniális és legális fájlmegosztó technológia. Arról nem a bittorrent feltalálója és a bittorrent programok készítői tehetnek, hogy az esetek 99%-ában illegális anyagok megosztására használják.


A legtöbb nagy Linux disztribútor, pl az OpenSUSE bittorent fájlt is linkel a letöltéshez a saját hivatalos oldalán. Ha Ő ilyet tesz, akkor szerinted hogy lehetne illegális ha torrentel szeded le?!


Egyébként a bittorent működéséhez kellenek seed -erek ami pedig feltöltéssel jár. Ha mindenki így fogná fel mint te, hamar behalna a technológia, feltöltők nélkül teljesen használhatatlan lenne az egész.

2014. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a 2-es, illetve az utána válaszolók is írják.

Az Ubuntu licence megengedi a torrenten való terjesztést.

A torrent is, eleve nem illegális. USA-ban (is), tartalmat tudsz vásárolni, torrenten keresztül (az, hogy M.O.-n, van ilyen, arról nem tudok).

2014. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíteném.A torrent,mint technológia NEM ILLEGÁLIS.


Az hogyha jogvédett tartalmat töltesz le rajta keresztül,ill. osztasz meg az illegális.....de az akkor is az ha direkt szerverről töltesz.A letöltés is!A BTK(büntető törvénykönyv)nem bünteti a letöltést csak a megosztást,attól még a PTK(polgári törvénykönyv)szerint nyugodtan beperelhet pl. Madonna kiadója,ha letöltöd az albumát,és nyerni fog.Persze a gyakorlatban ez sem sűrűn fordul elő.


Na de az Ubuntu,és más szabad szoftverek szabadon letölthetők,megoszthatók,módosíthatók.

Ubuntu.hu-ról idézet:

"A rendszer szabadon letölthető, használható, továbbadható, tanulmányozható és módosítható igényei szerint. Ingyenesen használhatja üzleti célra is."

Remélem most már megnyugodtál.:)

Sőt kifejezetten hasznos az Ubuntu közösségnek,ha miután leszedted "maradsz" megosztani,hogy más is gyorsan lekaphassa.Ha már kapsz ingyen egy jó kis op. rendszert,ez a minimum hogy segíted az Ubit ennyivel.

2014. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
És ha vásárolok Ubuntu CD-t ( [link] akkor azt lemásolhatom másik CD-re és odaadhatom ingyen másnak a másolatot? Azért már fizettem és jogilag nem tehetném meg.
2014. máj. 4. 10:20
 10/18 P.O.C. ***** válasza:
Itt csak a postát, a CD gyártási és csomagolási költséget fizetted meg. Ugyan azt a lemezt szeded le az Ubuntu honlapjáról tök ingyen, annyi a különbség, hogy előbbiért több ezer forintot fizetsz, utóbbiért meg egy 150 Ft -os üres lemezt (vagy pen drive -ról való telepítés esetén még annyit se). Ez is azt is másolhatod persze ugyan úgy legálisan.
2014. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!