Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dualboot, miért csak az...

Dualboot, miért csak az Ubuntu indul?

Figyelt kérdés

Windows 7 volt a gépen, az üres helyre csináltam egy / és egy swap partíciót az ubuntu telepítővel. Lent volt egy olyan hogy: device for bootloader installation, itt a /dev/sda választottam (szám nélkül).

Indításkor alapból az Ubuntu tölt be és nem lehet semmit választani.

Hogyan lehet helyrehozni? Lehetőleg Windows Boot Managert szeretnék használni, nem Grub-ot és hogy alapból a windows induljon.



2014. ápr. 18. 17:34
 1/4 Tengor ***** válasza:
A windows nem fogja neked az Ubuntut betölteni. Ellenben a grubbot be tudod úgy konfigolni, hogy a Win legyen az alapértelmezett. Telepíts és állíts be egy grubbot! Neten számtalan leírást találsz róla.
2014. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert kalóz a win7-ed, és a loader pedig olyasmit buherál, amire a GRUB nem számít, hacsak nem külön egy spec opcióval telepíted. (Mármint a loadert.)
2014. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
windows loader by daz letöltöd,ujraaktivalod a win-t és megy minden (Windows loader by daz támogatja a GRUB-ot!)
2014. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már megoldottam
2014. ápr. 22. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!