Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A torrentezés akkor is illegál...

A torrentezés akkor is illegális, ha az új Ubuntu 14. 04-et azzal töltöm le?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom az Ubuntut letölteni ingyenes, de a torrentezés közben nem csak letöltök, hanem fel is.

2014. máj. 2. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A linux disztribúciók (ilyen az Ubuntu is), nyilt forráskódúak, vagyis ha kedved tarja, átírhatod a forráskódot olyanra, amilyenre csak szeretnéd. A cd megvásárlós megoldás azoknak jó, akiknek lassú a netjük vagy nincs netjük. Másoknak a képfájl letöltése, majd kiírása cd-re vagy dvd-re. A torrent legális, csak a felhasználók 99%-a illegális letöltésre és feltöltésre használja (mint ahogy én is :D).
2014. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Hatalmas tévhitek vannak nálad.A torrentezés nem illegális magyarországon még akkor sem ha jogvédett anyagról van szó.Az esetben illegális ez a cselekmény ha letöltesz egy filmet azt kiírod DVD re és árulod.A linux bármeik fajtáját terjesztheted az utcán is CDre kiírva pl mindaddig amíg nem kérsz érte pénzt.Az meg hogy csak a hivatalos oldalról letöltve legális valamiféle félrehallás lehet részedről.
2014. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A torrentezés nem illegális magyarországon még akkor sem ha jogvédett anyagról van szó."

Annyi változás történt nemrégiben, hogy maga a feltöltés ("lehívásra történő hozzáférhetővé tétel") ha nem valósít meg közvetve sem jövedelemszerzést, nem ütközik a BTK-ba.

Viszont a PTK alapján a szerzői jog tulaja indíthat ellened pert.

[link]


Viszont az olyan szoftvereknél - vannak ilyen Linux-disztribúciók is! - ahol másolásvédelem található, az azok kikerülését szolgáló technikák megosztása már BTK-ba ütközik ("Védelmet biztosító műszaki intézkedés kijátszása").

2014. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, az Ubuntuban van ilyen, amit említettél?
2014. máj. 4. 12:52
 15/18 anonim ***** válasza:

Innen is le lehet tölteni.

[link]

2014. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szabad szoftver,nincs védelem rajta,de minek rendelnéd meg?Az a pénz elmegy a DVD lemez árára meg a postaköltségre.Azt a pénzt inkább ad oda adományként az Ubi-nak,mert azt is lehet.Ha már annyira költeni akarsz,akkor legalább haszna legyen.

Az a baj hogy gondot jelent letölteni,majd kiírni egy DVD lemezre?Most komolyan.

Az hogy szabad szoftver,és szabadon letölthető,terjeszthető szerintem már elmondtuk.Betűzzük el?

Olyan nehéz ezt felfogni?Ne haragudj a stílusomért,de ez már olyan mintha direkt csinálnád.

Nyilván pénzért küldenek telepítő lemezt,de nem azért mert pénzért adják az Ubi-t,hanem lemez ára,postaköltség,tok.Ezeket nyilván neked kell kifizetni.

Ne legyél már ilyen nehéz felfogású!

Azért azt megnézném,ha majd elakadsz a Linux világában valamivel,azt Ubuntu fórumon tanácsot kérsz.....:) Az jó buli lesz az tuti.Téged imádni fognak.:)

2014. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 P.O.C. ***** válasza:
Ennyire nem lehet valaki hülye. Szerintem már csak szopat bennünket.
2014. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát ez van, lelkes vagyok de vannak rossz tulajdonságaim mint minden embernek.
2014. máj. 4. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!