Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 ultimate - "lefagyás",...

Win 7 ultimate - "lefagyás", mi lehet a probléma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rendszerindítás után a gépem sokszor megfagy, mielőtt bármit is elindítanék. Semmit nem enged csinálni. Máskor meg rendesen elindul, (főleg, ha bejelentkezés előtt várok egy pár percet), viszont ha "magára hagyom" a gépet hosszabb időre, ugyanúgy hajlamos megfagyásra.

Mi okozhatja a problémát?



2014. máj. 24. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

4 hónapig megy rendesen? Csodás minőség akkor a win7. :D Elvileg sok-sok évig jónak kellene lennie még egy winfosnak is!! De hát... sajnos...


Miért van mindenki oda, hogy a rendszer eredeti legyen? Ki fog kiadni az ócska windows-ért ennyi pénzt?? A 8.1 se egy nagy szám a stabilitásban! Én évekig DAZ által tört win7 prof-ot használtam és alig kellett újratelepítgetni, pedig nyomattam rendesen a gépet mindig.


Szerintem túl sok program indul el automatikusan, mint ahogy írták is. Másrészt lehet, hogy kevés a memória. Meg hát hogyha csak néha csinálja a fagyásokat, máskor meg jó, én megnézném a proci, az alaplap és annak chip-jének a hőmérsékletét. Az alaplap hűtőbordájának eléggé melegnek kéne lennie, ha nem forrónak, mert ha nem, akkor nem vezeti jól a hőt és az alaplapba kerül a túl magas hőmérséklet. Az alaplapi hűtőbordát is néha újra kéne kenni hűtőpasztával, ugyanúgy, mint a procihűtő és a video-kártya hűtőjét is. Táp nem forró? Ventilátorok pörögnek rendesen és nem porosak? Kondenzátorok nincsenek felpuposodva? Ha az alaplap rendszeresen túl forró, akkor a kondik hamar kimennek.

2014. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Élményindex 3,2. Mi kapott ilyen alacsony értéket? o.O
2014. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Tengor ***** válasza:

#12, ha ennyire ócska, akkor miért használod? Akkor miért lopod el? "Ez a kenyér nagyon száraz, nem fizetek érte, inkább ellopom!" Mit szólnál ha azt mondaná a főnököd a hasára ütve, hogy ebben a hónapban a te munkád nem ért semmit, ezért nincs fizu?


Igen, a win-t újra kell rakni időnként, linuxnál nincs ilyen gond, évekig meg ugyan azon a tempón, mint a telepítés első napján.

2014. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tengor! Pontosan! :DD Ingyen még csak-csak, de nem fizetnék érte egy fillért se! :D Így van. És azért használom, mert nincs apple gépem, a linuxra meg szinte semmi sem kompatibilis. Na de azért ebbe a kompatibilitási vitába ne merüljünk bele jó? Én ingyen a cégen keresztül hozzájutok az eredeti win-hez, tehát már nem kell lopnom. XD Az, hogy a win-t használom, csöppet sem jelenti azt, hogy teljesen meg vagyok vele elégedve. Én inkább úgy mondanám, hogy a rosszak közül a legjobb rosszat választom. Illetve amit választhatok.
2014. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#11: alaplap, proci kb 2 éves, a vinyó, memória még annyi sincs. Táp mondjuk 1000+1 éves, de megy.

Nem hiszem, hogy a 6 GB memória kevés lenne.


#12: az alaplapi (ASUS M4N68T-M LE V2) "videókártya" húzza le ennyire az élményindexet.

2014. máj. 28. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!