Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy le a gépem? (Lent...

Miért fagy le a gépem? (Lent a többi)

Figyelt kérdés

Néha csak úgy magától lefagy a gépem semmi előzmény nélkül. Csak az egeret tudom ilyenkor mozgatni (néha bekapcs. -nál is van ilyen). Van, hogy pár perc múlva megy tovább minden, de van hogy nem. Ilyenkor kihúzom (mit tudok csinálni!)


Talán valami rendszereszköz szar (nem sértődöm meg) vagy valami vírus csinálja ezt?



Rendszeradatok:



Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz


Memória (RAM): 4,00 GB


Videókártya: ATI Radeon HD 4800 Series


OS (oprendszer): Windows Vista Home Premium Service Pack 2

(Mellőzzétek a ,,Windows Vista szar" megjegyzéseket)


Gyártó: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Modell: EP45C-DS3R

Összes rendszermemória: 4,00 GB RAM

Rendszer típusa: 32 bites operációs rendszer

Processzormagok száma: 4

64 bites működésre képes: Igen


Összes merevlemez-méret 466 GB

Lemezpartíció (C:) 226 GB szabad (466 GB összesen)

Adathordozó meghajtója (D:) CD/DVD

Adathordozó meghajtója (E:) CD/DVDCD/DVD

Adathordozó meghajtója (F:) CD/DVDCD/DVDCD



Videokártya típusa ATI Radeon HD 4800 Series

Összes elérhető grafikus memória: 1919 MB

Dedikált grafikus memória 512 MB

Dedikált rendszermemória 0 MB

Megosztott rendszermemória: 1407 MB

Videokártya illesztőprogram-verziója 8.650.0.0

Elsődleges monitor felbontása 1920x1080

DirectX-verzió DirectX 10



Hálózati adapter Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Hálózati adapter Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Hálózati adapter Microsoft Tun miniportadapter

Hálózati adapter HUAWEI Mobile Connect - Network Adapter



Ezek alapján már elképzelhetitek a gépemet :D



2014. máj. 19. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:

"(Mellőzzétek a ,,Windows Vista szar" megjegyzéseket)"


Sajnos erre tippelek első körbe. Tisztítani szoktad néha pl. CCleaner-rel? Milyen antivírust használsz? Nagy meló lenne újratelepíteni? Netán win7-re váltani? Vistával szenvedtem egy évet én is. Megváltás volt win7-re átállni.

2014. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nagy eséllyel a winchesterrel van baj. És mellesleg a vista ha normális van (integrált stb...) akkor stabilabb mint a windows 7.
2014. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó kis gép ez szóval ez alapján semmi ok nem lenne fagyásra.

Először is egy advanced systeam caret futatnék át rajta (írsz privátot adok hozzá licencet is)

Aztán ha az se akkor egy win újrahúzás biztosan segítene :)

2014. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdv! Én megpróbálnám a Windows -t befrissíteni. Vagy,Az alaplaphoz tartozó programokat,az újabb verziókat letölteni.

+Még egy Panda global protection vírusirtót kellene telepíteni frissíteni,és ellenőrizni a rendszert! Ha megvan visszateheted a régi vírusirtódat. Én ezekkel kezdeném, ha nem válik be ,akkor keresni tovább a hibát. Akkor már egy Win 7-et, kellene kipróbálni! Persze a legújabb illesztőprogramokkal!!! Ha ez sem jó akkor lehet már hardverre gondolni!

2014. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"És mellesleg a vista ha normális van (integrált stb...) akkor stabilabb mint a windows 7."


Persze, persze... Azért ugrotta (ugorja) át szinte mindenki. :D

Annál normálisabb vistám nem is lehetett volna, mint ami egy új laptopon volt előtelepítve, teljes támogatással, Vista telepítő DVD+ driver lemez, mégis hetente kellett újratelepíteni, mert már a telepítés napján percekig homokórázott ha valamit megakartam nyitni, program nem válaszol, összeomlás stb., úgyhogy ezt a "stabil vista" városi legendát hanyagoljuk! :)

2014. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Stabil Vista. Hát, igen, jogtiszta. Mellesleg CCleanert futtattam rajta, ha érdekes Kaspersky Anti-Virus 2012 és MBAM 2.0.1.1004 van rajta. És igen, lehet a Winchesterrel lesz a baj. De a mobilinternet árthat valaminek? És mennyibe kerülne egy új, jó minőségű vinyó?
2014. máj. 21. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár nem biztos, hogy Vincseszter, de megélt egy 200 km-es utat, úgyhogy...
2014. máj. 21. 17:56
 8/10 A kérdező kommentje:
És amúgy igen, a gép tök gyors, ha nem fagy le. :D
2014. máj. 21. 17:58
 9/10 A kérdező kommentje:

Most olvastam valahol ezt:


,,Amiről én tudok:

Az energia ingadozástól is fagyhat a gép de főleg akkor ha kevés a nafta a tápban."


Nálunk állandó energiaingadozás van.

2014. máj. 21. 18:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, akkor nyolcadszor írok: PROBLÉMA MEGOLDVA. Húzva volt CCC-ben (mert hogy használt, én meg lusta vagyok újrarakni), és azért fagyott. Mióta ,,leszedtem", azóta semmi nem fagy. Köszi a válaszokat!
2014. nov. 16. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!