Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyet értetek velem hogy a...

Egyet értetek velem hogy a Linux jobb mint a Windows?

Figyelt kérdés
Sziasztok, apukámnak lett egy erős gépe, Windows 8 volt rajta. Kipróbálta az egész család de mindannyiunknak az volt a véleménye hogy egy undorító valami. Aztán elindítottuk PENDRIVE-ról a Linux Mint 16-ot, és gyorsabb volt egy régi pendriveról, mint a Windows az új merevlemezről. Szerintem ez egy nagy szégyen az egész Microsoftnak. A Windows megérdemli a Winfos nevet.

2014. ápr. 22. 10:57
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
8%
Tákolmány az összes Linux. Nyomorult Lubuntun el se indul a nm-applet. Fos.
2014. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 zsarnai94 ***** válasza:
60%

Aki nem játszani szeretne annak tökéletes a Linux. Lehet találni nagyon jó, stabil disztrobúciókat is. Ajánlani tudom mindenkinek, mivel ahogy előzőleg elhangzott, nincsenek felhalmozódott registry fájlok amiket tisztogatni kellene, nyitott, egyedüli hátránya, hogy nem gyökér windows-osnak kell lenni, hogyha nem megy valami akkor annak bizony utána kell olvasni!!!!


#4: A windows már közel sem arra megy, hogy mindenkit kielégítsen, hanem a profitra. Annyi idétlenek a mostani rendszereik, hogy az valami félelmetes. 2 hete váltottam Linux-ra, de ezóta már NÉGYSZER!!!!! volt firssítés (Ribaudequinos OS - Manjaro RESPIN), de a Windows kb 2 havonta kiad egyet.


#11 Gyanítom, hogy a x64-et tetted fel és nem passzol össze a gépeddel. Linuxnak semmi baja, neked kellett volna utánaolvasnod. Tudod... Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni!

2014. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12 A Micro$oft minden hónap második keddjén adja ki a frissítéseket.
2014. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
69%

A linux is jó játszásra, attól függ, mit akarsz játszani. Steam-en tömkelegével vannak linuxos játékok, a linux alapú SteamOS terjedése miatt csak még több lesz. Én főleg az indie játékokat szeretem, meg az ilyen gondolkodtatókat, mint a Kerbal Space Program, tehát hogyha képes vagy túllátni a GTA-COD-Blizzard szentháromságon, Linuxra is bőven találsz játékot, egyébként meg sok win-es játék is gond nélkül fut a Wine kompatibilitási réteggel, ha meg nem megy valami Wine alatt, akkor legyen a gépeden linux és windows is, és max a win-t használod "játékkonzolnak". A mai winchester ár-tárhely arányok mellett nem vág földhöz egy dual-boot.



Ubuntut, Mintet és társait tényleg kerüld inkább, egyrészt nemigazán fogsz többet megtanulni a Linuxhasználatról, androidszerű, viszonylag zárt rendszerük miatt, másrészt az egyedileg összerakott, "tuningolósabb" linuxokhoz képest tényleg kaki a teljesítményük.


Ha tudsz angolul, semmi akadálya, hogy az arch linux-al kezdd. A arch wiki-jét követve egy jó 3 óra konzolos pötyögéssel fel tudsz építeni egy alaprendszert mondjuk XFCE ablakkezelővel, onnantól kezdve meg majdnem úgy használhatod, mint egy Ubuntu-t, csak stabilabban és gyorsabban fut, és tanultál is közben egyet s mást a linuxról.

2014. ápr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Tom Benko ***** válasza:
51%

Ez teljesen szubjektív kérdés. Ha valaki fotószerkesztésre csak a Photoshopot hajlandó használni, annak nem. A mérnököknek a speckó szoftvereik nagy része miatt szintén nem. A játékok esetén már nem ilyen egyértelmű a helyzet, egyre több játék játszható már Linuxon is, sőt, jönnek már ki kereskedelmi, komoly játékok is mostanság. sok dologban le is előzi a windowst. Ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy vannak, amikben teljesen más, másképpen csinálja, akarja, stb..


@11: PEBKAC

2014. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Lehet hogy pebkac de fejlesztőnek nevezi magát a piszok! Az is szép hogy ami 12.04 alatt még egyenletesen működött, 14.04 alatt akadozik, ezt nevezem fejlesztésnek. Be kéne szántani az intelt és sóval behinteni a helyét.
2014. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nem :D nem értek egyet :D
2014. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

ja és a másik hogy minek kell egymást lepontozni -.-

mindenki azt használ amit szeret szóval....

2014. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Tom Benko ***** válasza:
59%

@16: Mármint az nm-applet? Egyébként én inkább az NVidiával tenném ugyanezt, az Intel eszközeim békésen működnek, az NVidiás videokártyát meg cserélhetem le, mert a majmok nem támogatják, de a drivert sem adják a közösségnek.

Az applet milyen hibaüzenettel áll le?

2014. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy a linuxnak még csúnya ellenpéldájaként se emlegesse az Ubuntut, ez itt egy kultúrált társaság, köszönöm!:)
2014. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!