Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen TABLET-et érdemes...

Milyen TABLET-et érdemes venni típusát, márkáját tekintve? Mire figyeljek TABLET vásárlásánál?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ h mennyit szánsz rá
2014. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Több gyártó is készít Androidos tabletet különböző méretekben

A legtöbb tablet kijelzője alapján a 7–10,1 hüvelykes kategóriába esik. A héthüvelykes kijelzőjű hardvereket könnyen lehet akár nagyobb zsebben (pl. zakó belső zsebében) hordozni, míg a 10,1 hüvelykes kategória képviselőit már nehezebben lehet beszuszakolni egy zsebbe. Ha nagyobb képernyőméretű hardverre vágyunk, mindenképp vásároljunk hozzá egy tokot, amely nemcsak megvédi az illetéktelen szemektől, de a karcolódástól is. Az iPadek tokja emellett például megfelelően összehajtogatva alátámasztja a készüléket, amelyen így akár órát vagy időjárás-jelentő szoftvert is bekapcsolhatunk, miközben többek között zenét hallgatunk rajta.


Csakúgy, mint a laptopokhoz, a tabletekhez is rengeteg féle kiegészítő érhető el – e tekintetben azzal kell tisztában lennünk, hogy az Apple iPad termékvonalához kizárólag a cég csatlakozóival ellátott kiegészítőket vásárolhatunk, például egy „sima”, USB-csatlakozós pendrive-ot csak egy külön átalakítóval köthetünk az iPadekhez.


Háttértár kapacitás


A tabletek maximum 32 gigabájtos memóriakártyát képesek fogadni, a háttértáruk mérete pedig változó. Általában alsó hangon 4-8 gigabájtot kapunk, emellé pedig érdemes memóriakártyát vásárolni. Az iPadek memóriája nem bővíthető memóriakáryával, ez esetben eleve meghatározott nagyságú ROM-ra (akár 128 GB-ra is) számíthatunk.


Bár az elérhető kapacitás mérete idővel biztosan növekedni fog, ne számítsunk PC-s méretekre. Vásárláskor azt próbáljuk megbecsülni, hogy az általunk használni kívánt alkalmazásoknak vajon elég lesz-e az a memória, amit a géppel kapunk.


Kijelző technológiája



Az iPad retina kijelzője

Igazi nyilatkozatháború folyik a gyártók közt, kinek a kijelzője jobb minőségű. A Samsung az egyik legnagyobb kihívója az Apple tabletjeinek: ők az iPadek Retina Display kijelzőjével szemben (amely nagyon szép színeket és felbontást biztosít) az S-AMOLED kijelzőket állították csatarendbe, melyek pozitívuma, hogy szintén remek színeket és kiváló olvashatóságot biztosítanak. A többi gyártó készüléke főleg hagyományos LCD-képernyőkkel rendelkezik, amelyek napfényben nehezen olvashatók.


A kijelző az egyik mérvadó dolog az akkumulátor kapacitását vizsgálva, ugyanis ennek a működtetésére megy el a legtöbb energia. Emiatt bizony előfordulhat, hogy nap végére töltőre kell helyeznünk a tabletünket, tehát vásárláskor ezzel is számolnunk kell.


Kapacitív vagy rezisztív érintőképernyők


Egy tablet esetében nem csak a képernyő látványa, hanem tapinthatósága is nagyon fontos szempont. Működésük tekintetében kétfajta, kapacitív, illetve rezisztív kialakítással találkozhatunk manapság.


A rezisztív érintőképernyős technológia előnye, hogy olcsó, hátránya viszont, hogy nehezebben ismeri fel az érintéseket, esetenként stylust is igényelhet.

A valamivel drágább kapacitív technológia viszont sokkal jobb érintőképernyős élményt biztosít az előbbi lehetőségnél, lévén, ez sokkal gyorsabb, emellett könnyebben kezelhetjük az alkalmazásokat a tableten.


Internetkapcsolat



Internetkapcsolatra alkalmas tablettel bárhol internetezhetsz

Mivel a tabletek nagymértékben támaszkodnak az internetre, így ha tabletet vásárolunk, akkor minden bizonnyal mi is gyakran „lógunk a neten”. Éppen ezért szükségünk lesz beépített 3G-modulra, vagy minimum Wi-Fi-modemre. (Csak Wi-Fi használata azért nem tanácsos, mivel elképzelhető, hogy nem találunk Wi-Fi hotspotot, amikor szükségünk lenne rá.)


Hazai beszerzésnél kevéssé kell figyelnünk a 3G modem típusára, ám ha külföldről behozott, készüléket vásárlunk, nagyon figyeljünk oda, hogy vajon rácsatlakoztatható lesz-e az európai mobilhálózatokra.


Kamerák



5 megapixel, akár csak egy mobiltelefonnál

A tabletek kategóriájában nem sok érdekességet találunk a kamerák terén. Ha videochatre vágyunk, akkor mindenképp olyan tabletet vásároljunk, amely előlapi kamerával is rendelkezik, viszont ne számítsunk arra, hogy komoly fényképezőgépeket megszégyenítő tudással fog rendelkezni a kameránk. Gyakorlatilag a tabletekbe mobiltelefon kamerákat építenek be, azaz művészi fotókat ne a tabletünkkel próbáljunk készíteni.


Teljesítmény és üzemidő


Felejtsük el a tabletek akkumulátorára írt amperórák (mAh) számát, inkább az átlagos üzemidő után érdeklődjünk. Természetesen minél tovább tart ki egy feltöltéssel a készülékünk, annál jobb.

A tabletek esetében nem feltétlenül választhatunk processzort, hiszen a nagy gyártók (Apple, RIM) eleve egyfajta processzort építenek be aktuális termékeikbe.


Sok gyártó használ NVIDIA Tegra 3 processzort, amely gyors és könnyű alkalmazáshasználatot biztosít, így ha Androidos tabletre vágyunk, akkor a Tegra 3-as processzorral szerelt hardverekkel vélhetőleg nem lesz gondunk. Az olcsóbb Androidos tabletekben sajnos gyakran régebbi, jóval korszerűtlenebb processzorokra lelhetünk, ezért ezek legtöbbször elég gyengén teljesítenek.

2014. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Zöld MAncs ment!


Hol a legérdemesebb megvenni? A MediaMArkt-ban?


Általában software-rel együtt adják?

2014. márc. 2. 20:48
 4/7 anonim válasza:

Szia, én pl a sony xperia z tabletem az euronixban vettem három napja, és semmi baja. Élőszőr a tmobile-nál néztem, ott mindenféle előfizetés nélkül röpke 181.000 forintot kértek érte. Előfizetéssel meg nem kell. Az euronixben meg 130.000... nekem ez is dága volt, de mindenképpen szükségem volt egy komolyabb kütyüre.


Nekem pl azért kellett, egy ilyen magasabb árkategóriájú tablet, mert napokon belül külföldre megyek gyerekek mellé dolgozni. Ez a tablet meg víz- és porálló, illetve ha leesik, vagy ráejtenek valamit, azt is jól bírja így ezek jó pontok, már kevésbé féltem az esetleges gyerekek okozta balesetektől.


Típusban én nem tudok pártatlan lenni, már nagyon régóta a sony márka rabolta el a szívem, de sok másik jó márka is van. Pl a Samsung is remek kis kütyüket hoz, és picit jobban megfizethető mint a Sony, vagy ugye az apple :)


Annyit tudok tanácsolni, hogy olyan nevesincs márkákat ne vegyél amiket az auchan vagy a tesco szokott lehozni. Pl anyunak kellett egy tablet, de kapcsolattartás céljából a külföldi rokonainkkal. Szintén a MediaMarktban vett egy Prestigot és rengeteg problémája volt. Kicserélte, annak is ugyan azok a gondjai voltak. Vett egy Akait, egy hónap után azzal is gondok voltak... Maradj az ismert márkáknál, azok a megbízhatóak. A mediamarktban is láttam Asust, Samsungot.


Előszőr találd ki, hogy mire szeretnéd használni? Játékra? Munkára? Filmeket szeretnél nézni? Mennyire legyen strapabíró (vízálló, ütésálló)?

Ha ezek megvannak, akkor innen már könnyebben el tudsz indulni, hogy magasabb, alacsonyabb vagy közép árkategóriás tabletet válassz. Vagy legalábbis ha bemész a MediaMarktba akkor elmondod az eladónak az elképzeléseidet és a rá szánt összeget, akkor ha kellően hozzá értő, hozzá segíthet a számodra tökéletes darabhoz.


S természetesen szoftverrel együtt adják :) Szoftver alatt a telefon, számítógép és egyéb ilyen kütyük memóriájában elhelyezkedő, az azokat működtető programokat értjük.

Ezeket majd te manuálisan frissítheted. Általában ha új frissítés jön ki valamilyen programra, azt a program jelzi, hogy ideje frissíteni. Ilyenkor lesz szebb, jobb, okosabb (néha pedig mérföldekkel rosszabb) egy program.


Én pl nem szoktam rögtön frissíteni, ahogy kidobják a google marketbe a frissítéseket. Mindig várok pár napot, egy hetet, elolvasom a hozzászólásokat, megjegyzéseket. S ha lehet keresek olyan felhasználót, aki azonos kütyüvel rendelkezik mint én, és ha nála jól működik az adott program, akkor én is frissítek.

De lehetnek olyan programok, amik azonnali frissítés nélkül nem lesznek hajlandóak elindulni. Ezeket majd úgyis ki fogod tapasztalni.


Bocs ha hosszú volt :) Remélem valamelyest segítettem.

2014. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi a segítséget! Mancs ment!!!
2014. márc. 3. 22:25
 6/7 anonim válasza:

Én elolvastam jó pár tesztet,mert én is akarok venni és sokan az Asus MeMo pad hd7 készüléket ajánlották,ami kb 50 ezer forintos áron van.

[link]


Ez itt róla egy teszt.Persze ha nagyobb kaliberre vágysz,akkor vannak erősebb tesói is :)

2014. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 6. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!