Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy használt 125cm3 motor...

Egy használt 125cm3 motor vásárlásánál mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
Kezdő motoros vagyok, és egy mz etz 125öst szeretnék venni. Mit érdemes alaposan átvizsgálnom?

2013. nov. 2. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez furcsán fog hangzani, de először is azt, amit vizsgánál is meg kell nézned. (lámpák, fék, kerék stb.)

Aztán indulásnál nincs-e kék gáz. Akadásmentesen vált, húz, bírja a nagyobb tempót. Szóval mindenképpen próbáld ki, milyen érzés vezetni.

2013. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

MInden legyen gyári!

Ne legyen tunningolt!

Ha van benne mondjuk 20ezer km akkor nem szabad hogy kopott legyen mondjuk az ülés.

Könnyen indulnia kell,nem szabad csörögnie zörögnie,ülj fel próbáld ki nem szabad rázkódnia és fékezésnél sem szabad kiesned a motorról.Ha át volt már festve akkor abban több km van mint ...20-50ezer km!Ha csak nem volt hülye a tulaj.Megnézheted a gumik állapotát is,milyen gumi van rajta,mekkora a majré csík :) Ami az átalakításokat illeti ami még jó talán ha elektromos gyújtás,feszültségszabályzó van rajta.

Viszonylag könnyű dolgod van mert a 125ccm ETZ-ből van sok jó állapotú a piacon(ami gyári és hibátlan az 100-at is megér)

VAn ismerősöd akinek van vagy volt MZ-je?Esetleg apudnak nem volt ilyenje?Mert azért valakit jobb ha viszel magaddal,mert könnyen kidobhatod a pénzed is egy ramagyra. Még valami nézz meg többet hogy aztán lásd a különbségeket,mert egy gyári állapot közt és egy olyan ami már generálozva volt észrevehető különbségek vannak szerintem.

NAgyon jó kis gépek ezek !Jó választás!

MAjd sok sikert hozzá!

2013. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első!

Indulásnál kék gáz? Ez mit takar a füstöt amiben üldöznek a rendőrők? :) Tudom nem erre gondoltál,de hát kék füst a lényeg :) Na jó,ha igényes vagy úgy is szintetikus olajat használsz és akkor nem füstöl csak reggel hidegben :)

2013. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak olyat érdemes, ami teljesen eredeti?

Mert itt nem messze, ahonnan lakom, van egy, de az felújított. Viszont találtam egy picit drágábbat, de viszont teljesen eredeti alkatrészekkel. Képek alapján, ugyan olyan esztétikai állapotban vannak. Melyik az esélyesebb?

2013. nov. 3. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi a kék füst csak a kétüteműnél nem gáz! :)

Én azt mondom jobban megéri egy olyan motort venni amiben kevesebb a km és gyári jól működő állapotban van ,mert ha vigyázol rá azt meghálálja neked a gép!

2013. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 allllli ***** válasza:
0%
Senki nem kérdezi, hogy milyen motorról lenne szó...milyen motorról lenne szó?
2013. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért nem kérdezik mert odaírtam. MZ ETZ 125.
2013. nov. 14. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

6-osnak:


Fogadd őszinte gratulációmat! :D

2014. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trafó1 ***** válasza:
vegyél hozzá tartalék főtengelycsapágyat és szimeringet, meg egy hogyan szereljünk etz-t kézikönyvet, ja meg kell pár műszertartó keret tartalékba, és index is jó ha van:-DDDDD
2014. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!