Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes használt téligumit venni?

Érdemes használt téligumit venni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 16:16
1 2
 1/12 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ha újra nem telik akkor a használt téli gumi még mindig jobb mint a nyári.
2013. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én nyárit vettem használtan de megbántam, mert egy évet bírt és már remeg a kormány a kezembe, a szerelő szerint el van vetemedve a gumi cserélni kell.

Most gyűjtök a nyári garnitúrára.

2013. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezen nem szabad spórolni, ha jól értem.
2013. szept. 12. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van. :) Még ha nem is egyszerre veszed akkor is újat vegyél.
2013. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, inkább a legolcsóbb új, mint egy használt, mert látni csak az életkorát látod, meg a kopást, de lehetnem más gondok is vele.


Én is most ősszel fogok új télit venni.

2013. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Beszéltem több gumissal is. Azt mondták a legótvarabb noname újjal is jobban jársz mint egy 4-5 éves márkás használttal.
2013. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha teheted, legyen új
2013. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Csaba81F válasza:

Ha jó a gumi... ha tudod, milyen a jó gumi. Vagy megbízol abban, akitől veszed - bár ez még mindig nem garantálja, hogy jó lesz a gumi...

Szóval a válaszom igen, de csak akkor, ha biztos vagy a dolgodban. Persze megértelek, enyhén szólva különbözik a használt és az új gumi ára.. De most jó fej leszek, és guglizok neked valamit, ami esetleg segít útba igazítani (de csak mert tudom, hogy egyeseknek valamiért nehézséget okoz a használata)

A tippem a teligumiszerviz . hu , Habár nem olvastam végig (mert miért is tenném, neked kell :D ) ez még nem fogja megoldani a problémád, de legalább elmond néhány alap dolgot, mire figyelj oda.

2013. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de vettem 4 új Continental-t 130-ért. A gumiszerviz.hu pedig az új gumikon húz és köszi, de a google is a barátom.
2013. szept. 22. 07:54
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Egy JÓ nyári gumi többet ér, mint egy ROSSZ téli gumi, ez alap. Persze, nyugodtan lehet, ne legyen kirepedezve, ne legyen elöregedve, ne legyen szálszakadt, ne legyen kagylósra, féloldalasra kopva, egyáltalán... hűha, nem is olyan egyszerű! Sajnos amióta "válság" van, azóta a németek nem dobják el minden szezon végén a gumit, így drasztikusan lecsökkent a magyar használtgumi-piac. Ami van, az kukába való. Leginkább eladott autók megmaradt téli gumijait érdemes megvenni, ezek általában jók, általában szakszerűen tárolják, a gyártási dátuma meg az ISO számból kiderül. Ez egy négyjegyű, ovális keretben levő szám a gumi oldalán. Az enyém 3112. Ez azt jelenti, hogy 31. hét, 2012. (Gyártás dátuma) Arra figyelj, hogy olyan öt évesnél ne legyen öregebb és ne Marangonit, meg Kormorant nézegessél, hanem normális, neves gyár minőségi termékét. Michelin, Dunlop, GT Radial, Good Year, Yokohama, stb. 5000.- körül vannak per darab átlagos méretben.
2013. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!