Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri és van...

Szerintetek megéri és van haszon a 3d-s nyomtatókban?

Figyelt kérdés
tehát 23éves fiatal ember vagyok aki jelenleg a fém megmunkáló iprban dolgozik,leginkáb,fémek és muanyagok marásával foglalkozok,egy 300föt foglalkoztató gyárban,ahol is egyedi spéci darabokat gyártunk,tudok cncmklaszikus marogépen dolgozni meg ugy alap szinten értek a 3ds rajzoláshoz,tervezéshez solidworks,solidcam.és most lenne 1 kevéske befektetendö pénzem és gondoltam hogy 3d nyomtató vételébe fektetném,mivel a környéken nincs és az emberek nagy része nem is halót róla,namármost lenne igény szerintetek a 3d nyomtató által készitet munkákra?pénzt szeretnék vele keresni,szerintetek képeslenne egy olyan megketresni a saját árát és még hasznot is hozni??nagyábol olyan 300-350ezer forintnyis gépre gondoltam

2014. febr. 25. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok otthon a témában Én sem, de szerintem nem pont ipari termelésre valók ezek az eszközök, főleg az olcsóbb példányok. Jellemző felhasználásuk elsősorban prototípusok készítése, bár elképzelhető, hogy valamit egyszerűbb/ésszerűbb ilyen módon legyártani. Kérdés, hogy mennyit bír egy ilyen eszköz, mennyibe kerül az alapanyag, amivel dolgozik és milyen gyorsan termel. Láttam videón igazán bonyolult és érdekes tárgyakat is 3D nyomtatva, de ezek tervezéséhez biztosan kell jó ismeret, tapasztalat és idő is. Mindenképpen egy érdekes és hasznos dolog lehet, főleg egyedi dolgokat előállító üzemben, egy jó lépés a jövő felé.

Ez csak egy laikus vélemény. :)

2014. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen 3D nyomtatókkal csak kis tételszámban lehet dolgozni. Nem tudom, milyen árat képzeltél el neki, akik hallottak már róla, azoknak úgy él a fejében, hogy nagyon drága, így nem tudom mekkora lenne a kereslet.
2014. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"pénzt szeretnék vele keresni,szerintetek képeslenne egy olyan megketresni a saját árát és még hasznot is hozni??"


Kizártnak tartom. Drága az alapanyag, az áram, alig lenne rajta hasznod, még akkor is, ha nem bejelntve, adózol utána, úgy meg aztán... tényleg minimális pénzt hozna, amiből 400 ezret kigazdálkodni, áh, addigra szét is megy. Ez nem arra való.

2014. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább egyedi dolgok gyártására láttam példát.

Amiket érdemes nyomtatni ilyen módon:prototípusok, művészi tárgyak, alkatrészek régi dolgokhoz -amit már nem gyártanak, sablonok..

2014. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszolókkal. Annyi pénz nem jönne vissza. Ha megéri számodra először prototipust készíteni (ha azzal sporolsz) akkor talán megéri, de ki kell számolni h megsporolnad e az arat 2-3 even belul.

Én személy szerint nem ajánlom. MO-on szerintem csak néhány év mulva kezd majd elterjedni a 3d nyomtató, amikor az igény is megemelkedik a mai minimálistól.

Néha jól jött volna nekem egy 3d nyomtato, de sajátot nem veszek, és nem fizetnék valakinek hogy nyomtasson egy tárgyat néhány ezer forintért. Szerintem az országban sokan így gondolják még.

2014. febr. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!