Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a gépem?...

Nagy tib kérdése:

Miért nem indul el a gépem? RAM probléma

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem/problémám, hogy van az alaplapom(asus m2n4-sli) és nem indul el a gép úgy, hogy 4x1gb 800mhz-es ramok vannak benne, próbáltam mindenhogy, de csak az alaplap nevét írja ki és nem lép tovább, csak abban az esetben indul el, ha csak egy darab ram van benne, vagy slotonként egy így 4gb helyett csak 2 gb-t tudok hasznáni

mi lehet a baj? minden féle sorrendet próbáltam...:(


2014. febr. 10. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ramok egyforma típusúak ?
2014. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó kérdés, nekem se működött még egyszer sem ha azt bütyköltem, látatlanba ezt megmondani majdnem lehetetlen
2014. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.ugyan. ilyen lappal ugyan ilyen problémám volt.Azt csináltam,hogy hagytam egy ideig-fél napig szédszedtem lehúztam az összes vezetékről pevettem az oldalát kiszedtem a vga,t meg a ramot.,meg atápot és winyót.Este mikor összeraktam elindult.Nem tudom hogy mitől,de elindult.Azóta sincs vele ilyen gond.Lehet , hogy csak mázlom volt, De érdemes megpróbálnod szerintem :) sok sikert!
2014. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a ramok:

3db samsung 1gb 800mhz

es egy darab méretben kisebb, de ugyanugy 800mhz es

köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 10. 22:06
 5/7 csacsi2 ***** válasza:

Memóriaidőzítésük eltérhet, ezért szokták kit-ben árulni!!!

Bios-ban nem állítottál semmit?

A szétszed-összerak az bevállhat. Áramtalanítsd teljesen (vedd ki az elemet),így a bios reset is megoldhatja, ha a beállításai nem megfelelőek.

különböző memóriaidőzítésü ram-ok nem futnak együtt ugyanazon frekvencián, ez lehet még hiba, ezt kellene kideríteni (pl cpu-z)!

esetleg más feszültségen működnek 1.5-1.8V...

2014. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azokat tudom mondani, amit a felettem lévők. Viszont, hasonló helyzet volt nálam is, én is kivettem az elemet, próbálgattam midenhogy, de nem oldódott meg. Aztán olvastam, egy dolgot, amiről azt gondoltam hülyeség, de mégiscsak bevált, de lehet, hogy nem is ezért, hanem csak megunta a szenvedésem és elindult inkább. Mindenesetre a lényeg az volt, hogy áramtalanítottam, kiszedtem-beraktam az elemet, majd mielőtt hálózatra dugtam volna megnyomtam a bekapcsoló gombot 3x egymás után (kb. 1-2 mp-ig benyomva tartottam mindháromnál). Aztán vissza hálózatra, és talán ekkor lepődtem meg életemben a legjobban, ami a pc "buherálást" illeti, pedig már sok érdekes dolgot láttam.
2014. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
okés köszönöm, megpróbálom, annyit hozzátennék, hogy ezelőtt még működött 4gb-al...:/
2014. febr. 12. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!