Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 Ultimate 64,2,5 GB...

Win 7 Ultimate 64,2,5 GB RAM-ot használ, ez sok vagy probléma van valahol?

Figyelt kérdés
6GB Ramom van szóval nem gond 2-2,5 GB
2014. febr. 9. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Ott valami baj van... Esetleg vírus?


Csak mert nekem max 1gb ot eszik, ugyan ez van nekem is: Ultimate 64 bit.

2014. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Minél több RAM-od van, annál többet foglal le a winfos.
2014. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, ment a zöld kéz, köszi..
2014. febr. 9. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
#2-es hát te nagyon "buta" vagy....
2014. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Nekem is 2 gigát eszik alapból. Több is volt, de letiltottam pár automatikusan induló ezt-azt, plusz Kasperskyt is lecseréltem Panda Cloud-ra. Minél több ramod van, annál többet vesz el a win magának. Amíg 4 giga volt a gépembe, akkor 1,5 gigát, 8 gigára bővítés után 2,5 gigát akart már.
2014. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vírus...

Nagyon sok mindenem fut a háttérben :)

2014. febr. 9. 09:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#4! Nem buta a #2-es. Ez így van, tapasztalat...
2014. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tengor ***** válasza:
Az Ultimate kiadás melyik nagyvállalati szolgáltatását használod? Vagy a szomszéd Pistike mondta, hogy ettől leszel menő?
2014. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A SuperFetch szolgáltatás az oka mindennek.


Minél több a RAM, annál többet használ. Miért jó ez? Mert a RAM-ba tölt háttér programokat, gyorsítja a rendszer működését. Az előtöltés csökkenti a HDD aktivitást ezáltal lesz a rendszer működése akadásmentes. Ha sok RAM van a gépbe, ezt a Windows kihasználja, és több programot pakol bele.


Nekem 4GB RAM-om van, 1,5-2GB körül szokott lenni alapjáraton a RAM kihasználtság. 2GB RAM-nál olyan 800MB-1GB körül volt. De lassabb volt a rendszer vele érthető módon.


Szóval erre (is) jó a SuperFetch szolgáltatás és ez okozza a magas RAM használatot, egyébként mást is csinál, de alapvetően jó a rendszer gyorsaságának. Kikapcsolható egyébként, magyar Windows-nál "előtöltés" nevű szolgáltatást kell keresni.


A kikapcsolással memóriát lehet nyerni, de a teljesítmény rosszabb lesz!

2014. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!