Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki tudja mi a probléma?

Maestro93 kérdése:

Ki tudja mi a probléma?

Figyelt kérdés
Lenne egy olyan kérdésem, hogy miközben interneztem, elsötétetedett a képernyő, és újraindult a gép. Ezután kaptam egy Bluescreen hibaüzenetet, viszont nem a kék képernyőn, hanem miután rendesen újraindult, tehát nem jött elő a kék képernyő, csak elfeketedett. Ha jól sejtem ez kékhalál, de nagyon furcsa volt, mivel nem a szokásos kék képernyő jött elő. Még életemben egy kékhalált sem kapott a gépem. Már átfuttattam egy keresést vírusírtóval is, de semmi.
2014. febr. 9. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sima kékhalál volt csak nem tudta/akarta megjeleníteni rendesen főleg ha be van kapcsolva az a funkció h ne jelenítse meg csak induljon ujra...az oka meg lehetett bármi. lehet h soha nem lesz még1szer az miatt de lehet h valaminek a kezdete... ha megcsinálja még1x akk irj.
2014. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 ***** válasza:

"Ki tudja mi a probléma?"

Ez itt a kérdés!

Kékahlál az kék, fehér betűkkel ami az információt adja.

Áramszünetre nem gondoltál?!

A hibaüzenetet írd le ami Bluescreen ami nem blue (ezt nem értem).

Újrainduláskor chkdsk szokott lemezhiba esetén lefutni, de az is kék.

Nézd meg az eseménynaplót, futtass teszteket (memória,lemez,processzor stabilitásteszt,hőmérséklet értékek áramfelvétele az eszközöknek).

2014. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor bekapcsolod a gépet, azonnal kezdd el nyomogatni az f8-at és addig nyomogasd, amíg nem jün elő a windows menüje. Itt menj rá a rendszerhiba utáni automatikus újraindítás letiltására, nyomj entert, majd indítsd el a windowst. Ezentúl ha bejönne a kékhalál (reméljük nem fog), látni fogod, hogy mit ír ki és azt írd ide kommentba (a hosszú szöveget, hogy a "Rendszer problémát talált..." azt nehogy leírd, elég lesz a tetején az első mondat alatti rész és alján a STOP utáni rész)
2014. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 csacsi2 ***** válasza:

...az automatikus újraindítás letiltása xp -n:


Jobb klikk Sajátgép->Tulajdonságok->Speciális fül->Indítás és helyreállítás->Beállítás : Automatikus újraindítás, pipa ki!

Célszerü, ha tudni szeretnéd a hibát, illetve meg szeretnéd oldani!

[link]


Egy kékhalál nem a világ vége (bármitől lehet), ha rendszeres az gond.

2014. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000008e (0xc0000005, 0x9477bd01, 0x8d27bb98, 0x00000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: 020914-57517-01.
2014. febr. 10. 16:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez lehet az.
2014. febr. 10. 16:55
 7/11 csacsi2 ***** válasza:

I.)windows 7 bug (KB2859537 win frissítés eltávolítása):

[link]

Egyebek:

II.) Vírus (ellenőrizd más írtóval is pl Kaspersky)

III.) Újonnan telepített szoftver,driver hibája (eltávolíás).

IV.)Hibás registry bejegyzések (registry tisztítás, hibák javítása [RegistryReviever,Jv16Powertools...Ccleaner-é gyenge])

V.) Hibás memória modul (memória tesztelés (memtest86)

VI.)Hibás illesztő program pl. nyomtató (futtatásba devmgmt.msc hibás illesztők eltávolítása, újratelepítése)

VII.)Hibás videokártya driver

VIII.) Ezt utoljára...Lehet fizikai hiba.


tipp.:

mivel internetezés közben történt így a programok részéről a böngészőt, driver részéről a hálózatikártya driver -t tedd újra, frissítsd le, esetleg a hozzá kapcsolódó windows frissítést távolítsd el!

2014. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 csacsi2 ***** válasza:

Kihagytam, de lehet merevlemez szektorhiba is, ami miatt nem tudja írni a lemezt. Futtatásba írd cmd

parancssorba :chkdsk c:

c: a meghajó betűjele.

ha hibát talál valamelyik lemezen akkor a következővel javítod:

chkdsk c: /f/r/x

újraindítás elfogadása és hagyd lefutni.

Ha nem tudja kijavítani azaz hibás szektorok nem javíthatóak az a merevlemez maradandó hibája, érdemes leellenőrizni a HardDiskSentinel-el az állapotát.

Esetleg valamelyik eszköz túlmelegszik akkor is hasonló problémák jelentkezhetnek (ellenőrizd a hőmérsékleteket [Aida64])

2014. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Átnéztem mindent, de semmi hibát nem találtam. Akkor mi okozhatja?
2014. febr. 10. 18:26
 10/11 csacsi2 ***** válasza:
Ennyi idő alatt kétlem, valamin átsiklottál...
2014. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!